Підписання проміжної угоди між США та Китаєм підтримало ціни на сою та кукурудзу

2019-10-15 12:11:19
Підписання проміжної угоди між США та Китаєм підтримало ціни на сою та кукурудзу

У п’ятницю США та Китай уклали проміжну угоду, яка стане важливим кроком для врегулювання торговельних суперечок. Пекін збільшить закупівлю сільгосппродукції в США на 40-50 млрд $, а Вашингтон не буде підвищувати з 25% до 30% мита на китайські товари вартістю 250 млрд $.

 

При цьому рішення щодо запланованого на 15 грудня підвищення мита на китайські товари вартістю 160 млрд $ не розглядалося, як і питання, що стосується технологічної китайської компанії Huawei.

 

Такий крок вважають важливим етапом підготовки переговорів між Трампом та головою КНР Сі Цзіньпіном, на яких буде остаточно підписана прийнята у п’ятницю нова угода. Трампу наразі необхідно отримати підтримку фермерів, які постраждали від відмови Китаю від закупівлі агропродукції з США. А зменшення мита на китайські товари пожвавить експорт та уповільнить падіння темпів розвитку економіки Піднебесної.

 

На цих новинах у п’ятницю ціни на кукурудзу дещо відновилися після попереднього падіння, обумовленого оприлюдненням звіту.

 

Через вихідний для держустанов понеділок у США звіти по збиранню та експорту не оприлюднили, тому грудневі ф’ючерси на кукурудзу залишилися на рівні 155,7 $/т, а листопадові на сою – на рівні 344,5 $/т.

 

Наприкінці тижня холодна погода на частині Великих рівнин та Середнього Заходу збільшила загрозу пошкодження посівів сої та кукурудзи, що ще не дозріли. Покрашення погоди на наступному тижні прискорить збирання врожаю.