Підписання проміжної угоди між США та Китаєм підтримало ціни на сою та кукурудзу

2019-10-15 12:11:19
Підписання проміжної угоди між США та Китаєм підтримало ціни на сою та кукурудзу

У п’ятницю США та Китай уклали проміжну угоду, яка стане важливим кроком для врегулювання торговельних суперечок. Пекін збільшить закупівлю сільгосппродукції в США на 40-50 млрд $, а Вашингтон не буде підвищувати з 25% до 30% мита на китайські товари вартістю 250 млрд $.

 

При цьому рішення щодо запланованого на 15 грудня підвищення мита на китайські товари вартістю 160 млрд $ не розглядалося, як і питання, що стосується технологічної китайської компанії Huawei.

 

Такий крок вважають важливим етапом підготовки переговорів між Трампом та головою КНР Сі Цзіньпіном, на яких буде остаточно підписана прийнята у п’ятницю нова угода. Трампу наразі необхідно отримати підтримку фермерів, які постраждали від відмови Китаю від закупівлі агропродукції з США. А зменшення мита на китайські товари пожвавить експорт та уповільнить падіння темпів розвитку економіки Піднебесної.

 

На цих новинах у п’ятницю ціни на кукурудзу дещо відновилися після попереднього падіння, обумовленого оприлюдненням звіту.

 

Через вихідний для держустанов понеділок у США звіти по збиранню та експорту не оприлюднили, тому грудневі ф’ючерси на кукурудзу залишилися на рівні 155,7 $/т, а листопадові на сою – на рівні 344,5 $/т.

 

Наприкінці тижня холодна погода на частині Великих рівнин та Середнього Заходу збільшила загрозу пошкодження посівів сої та кукурудзи, що ще не дозріли. Покрашення погоди на наступному тижні прискорить збирання врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):