Перспективи нового врожаю тиснуть на ціни на пшеницю

2019-04-05 12:06:05
Перспективи нового врожаю тиснуть на ціни на пшеницю

Збільшення експортних продажів до рекордного рівня не призвело до зростання цін на пшеницю в Чикаго, що свідчить про посилення тиску на ринок гарних перспектив нового врожаю.

 

За даними звіту USDA, експортні продажі пшениці з США за тиждень виросли на 48% до 704,7 тис т, що значно перевищує експертні очікування та наближається до рекордного показника поточного сезону.

 

Травневі ф’ючерси м’якої пшениці в Чикаго подешевшали, оскільки інвестори почали фіксувати прибутки після дводенного зростання. Тоді як тверда озима пшениця в Канзас-Сіті на даних про активний експорт продовжила дорожчати.  

 

Покращення погодних умов на Середньому Заході активізує сівбу ярої пшениці, ф’ючерси на яку в Міннеаполісі вчора втратили 1,5%, а загалом за місяць – 7%.

 

Збільшення посівних площ під пшеницею в Канаді, обумовлене проблемами з експортом каноли, стане додатковим чинником тиску на ціни.

 

Завдяки сприятливим опадам збільшені прогнози виробництва пшениці для Індії, Пакистану та країн західної Африки, які скоротять імпорт на тлі зростання обсягу пропозицій.

 

Травневі пшеничні ф’ючерси в США мали наступну динаміку:

  • на 0,09 $/т до 172,97 $/т впала м’яка озима SRW-пшениця в Чикаго,
  • на 1,01 $/т до 161,49 $/т виросла тверда озима HRW-пшениця в Канзас-Сіті,
  • на 2,75 $/т до 193,73 $/т впала тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

 

Активний попит на пшеницю старого врожаю підтримує ціни, тоді як опади в ЄС зняли занепокоєння щодо долі нового врожаю.

 

  • Травневі ф’ючерси на пшеницю в Парижі виросли на 1 €/т до 189 €/т або 212,7 $/т, тоді як вересневі подешевшали на 0,25 €/т до 177,25 €/т або 198,9 $/т.

 

В Україні ціни на пшеницю майже не змінюються, хоча в окремих портах на тлі дефіциту пропозицій якісного зерна трейдери збільшили ціну продовольчої пшениці в намаганні закрити попередні контракти.

 

Ціни на пшеницю нового врожаю залишаються на рівні 165-175 $/т для поставок в порт в липні, проте виробники не поспішають укладати угоди та ігнорують імовірність різкого зниження цін в період збирання.

Коментарі відвідувачів (0):