Переробники підвищують ціни на соняшник задля залучення обсягів

2018-10-29 12:08:27
Переробники підвищують ціни на соняшник задля залучення обсягів

За даними Мінагрополітики, в Україні станом на 26 жовтня з 96% площ намолочено 13 млн т соняшника з врожайністю 2,28 т/га.

 

Це дає підстави вважати, що прогноз отримання в поточному сезоні рекордного врожаю соняшника у 15 млн т не підтвердиться. Хоча варто враховувати заниження аграріями реальних показників виробництва, оскільки саме соняшник найчастіше реалізовується на тіньовому ринку.

 

За оцінками Української аграрної конфедерації, чверть вітчизняного ринку соняшника працює в тіні. Це створює дисбаланс між обсягами виробництва й переробки та експортом олії та шроту, а також ускладнює роботу компаній, що працюють офіційно.

 

Прогнози збільшення переробки соняшника призвели до падіння ціни на олію з поставкою в листопаді-грудні на 10-15 $/т, що відповідає тенденціям світового ринку.

 

Експерти очікують, що найближчим часом ціни на соняшник продовжать знижуватися, особливо з урахуванням рекордного врожаю та тенденцій ринків рослинних олій.

 

За даними Аграрного союзу України, за останній тиждень ціни на соняшник виросли на 100 грн/т, з 10200 грн/т до 10300 грн/т на базисі EXW-елеватор та з 10200-10600 грн/т до 10300-10700 грн/т на базисі СРТ-завод. Експортні ціни на товар виросли на 3 $/т для поставок в листопаді-грудні.

 

Аналітики вважають, що підвищення цін обумовлене бажанням переробників стимулювати більш активні продажі з боку виробників, які наразі притримують партії соняшнику в очікуванні подальшого зростання цін.

Коментарі відвідувачів (0):