Переробники підтримують ціни на сою в Україні на високому рівні

2020-02-27 12:15:15
Переробники підтримують ціни на сою в Україні на високому рівні

Світові ціни на сою опускаються під тиском зниження котирувань на нафту та рослинні олії, викликаного невизначеністю зі світовим попитом, та збільшенням прогнозів виробництва у Південній Америці.

 

Але всупереч світовим трендам ціни на сою в Україні поступово зростають на тлі стримування продажів виробниками, які очікують скасування «соєвих правок», що дозволить експортерам купувати сою за гривню.

 

Внаслідок дефіциту пропозицій переробники підняли ціни на сою до 10500-10600 грн/т з доставкою на завод, що значно перевищує ціну 10400-10500 грн/т, яку експортери зможуть платити з урахуванням логістичних витрат після зміни законодавства.

 

На початку сезону переробники отримували величезну маржу, купуючи сою по 8600-9000 грн/т з доставкою на завод, проте новий закон змусив їх підняти ціни у конкурентній боротьбі з експортерами.

 

Ф'ючерси на сою в США вчора виросли до 326 $/т на тлі зупинення Аргентиною експорту сої та продуктів з неї. В середу МСГ Аргентини тимчасово зупинило реєстрацію експорту сільгосппродукції, готуючись до підвищення експортного мита на соєві боби, олію та шрот на 3% до 33%.

 

Ринок американської сої підтримує затримка збирання сої в Бразилії та сподівання на збільшення закупівель Китаєм.

 

За даними Arc Mercosul, станом на 21 лютого в Бразилії соя обмолочена на 34,2% площ, тоді як рік тому цей показник складав 46,3%. За останній тиждень темпи збирання скоротилися в порівнянні з попереднім періодом вдвічі та склали лише 6,8%. Очікується, що країна збере 125-127 млн т сої, що на 8-10 млн т перевищить минулорічний врожай та посилить тиск на світовий ринок.

 

Зниження маржі переробки сої в Китаї через скорочення попиту, викликаного карантином та короновірусом, зменшує закупівельну активність на зовнішніх ринках.

Коментарі відвідувачів (0):