Парламент продовжить дію мораторію на продаж сільгоспземель до кінця 2017 року

2016-07-26 15:17:25
Парламент продовжить дію мораторію на продаж сільгоспземель до кінця 2017 року

В вересні або жовтні поточного року на розгляд парламентарів буде подано законопроект щодо обігу землі сільськогосподарського призначення, - повідомив очільник Мінагрополітики Т. Кутовий.

 

За словами урядовця, заборона на реалізацію таких земель, яка діє до кінця поточного року, буде продовжена на весь наступний рік. В той же час планується створення ринку довгострокової оренди.

 

Міністр очікує, що вказаний законопроект буде внесений на розгляд парламенту вже в вересні, або на початку жовтня, а до кінця року буде проголосований в другому читанні.

 

Раніше планувалося, що законопроект щодо обігу земель буде оприлюднений на сайті Міністерства Агрополітики на початку липня, але цього не сталося. Цим документом міністерство пропонує ввести в країні ринок довгострокової оренди сільгоспземель, а також передбачити імовірність продажу цієї оренди.

 

В свій час держава безоплатно роздала населенню величезний актив, що мав залучити до галузі інвестиції. Проте заборона прдажу землі не дозволяє цьому активу працювати. Міністр розповідає, що «розпродаж земель при теперішньому складі ВР не буде підтриманий суспільством через побоювання, що користуючись складним положенням селян землю скуплять за низькими цінами».

 

Тому він пропонує реалізовувати не землю, а права на її оренду. За подібних умов власник зберігає паї та отримує суттєву компенсацію, а в аграріїв з’являється перспектива на багато років. Сьогодні угоди з фізичними особами укладаються на 7 років, тому компаніям складно планувати власні виробничі цикли, особливо, якщо вони пов’язані з будівництвом нових потужностей. Планується, що додатково з’явиться можливість застави права довгострокової оренди землі.

 

Такий механізм буде вигідним для аграріїв і кредитних установ. Виробники отримають дешеві кредити, а банкіри – надійне забезпечення займів. Після того, як стане можливим продаж та застава прав на оренду, почне діяти механізм формування ціни на землю. Якщо вартість земель почне зростати, це буде свідченням розвитку галузі, наявності рентабельності виробництва.