Падіння ринків рослинних олій тисне на закупівельні ціни на соняшник

2020-02-20 12:06:05
Падіння ринків рослинних олій тисне на закупівельні ціни на соняшник

Попри стрімке вчорашнє подорожчання нафти марки Brent одразу на 4%, котирування пальмової та соєвої олії продовжують опускатися під тиском слабкого попиту з боку Китаю та Індії на тлі збільшення пропозицій. Зниження цін на рослинні олії тисне за закупівельні ціни на соняшник в Україні.

 

Травневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора впали на 3,5% до тритижневого мінімуму 2547 рінггитів/т або 611,74 $/т на тлі прогнозів збільшення виробництва та падіння попиту з боку Китаю, де внаслідок карантину закрита більшість закладів громадського харчування та, навіть, починаються затримки виплат зарплат, що знижує покупну здатність населення країни.

 

Зниження курсу малайзійського рінггіту відносно долара до найнижчого з середини грудня рівня не змогло підтримати котирування.

 

Ф’ючерси на соєву олію в США слідом за пальмовою вчора впали на 2% до 670,8 $/т. На ринок тисне зниження прогнозів переробки сої в США у лютому, хоча у січні американські підприємства збільшили в порівнянні з груднем обсяг переробки сої на 87 тис т до рекордних 4,8 млн т.

 

Скасування Китаєм мита на американську сою не вплинуло на її котирування, які залишилися на рівні 332 $/т внаслідок тиску низького попиту з боку КНР та рекордного врожаю сої в Бразилії.

 

Ціни на квітневі поставки аргентинської соєвої олії стабілізувалися на ріні 697 $/т FOB Up River, проте поступове зниження попиту на тлі збільшення пропозицій нового врожаю буде надалі опускати котирування.

 

Падіння ринків пальмової та соєвої олії, а також низький попит з боку покупців обвалили ціни на українську соняшникову олію до 3-місячного мінімуму 700-715 $/т FOB для поставок у березні-квітні. Ціни на поставки до Індії також опустилися до 780-790 $/т CIF, оскільки покупці стримують закупівлі в очікуванні подальшого зниження котирувань.

 

Закупівельні ціни на соняшник в Україні продовжують знижуватися і за тиждень впали на 200-400 грн/т до 10300-10600 грн/т з доставкою на завод. Проте подальше падіння цін зупинили активні продажі з боку виробників, які змусили переробників задля накопичення обсягів сировини підтримувати ціни на високому рівні.

 

Завдяки зростанню цін на олію та насіння соняшника Україна збільшила в порівнянні з попереднім сезоном обсяг переробки соняшника на 17% до 6,1 млн т, з яких 1,2 млн т були перероблені у січні.

 

Ціни на соняшникову олію в ЄС також знизилися до 745 $/т FOB Sixports для поставок у 2 кварталі та до 765 $/т FOB Sixports - у 3 кварталі.

Коментарі відвідувачів (0):