Падіння рейтингу Трампа може прискорити підписання угоди з Китаєм

2019-09-12 12:01:57
Падіння рейтингу Трампа може прискорити підписання угоди з Китаєм

За останніми опитуваннями, рейтинг Трампа знизився з 44% одразу до 38% через занепокоєння американців щодо можливої рецесії економіки та збільшення цін на товари внаслідок торговельної війни з Китаєм. Дії президента підтримує лише 27% американців, тоді як проти його переобрання на наступний термін виступають 48%.

 

Відставка радника з нацбезпеки Болтона, який вимагав посилення санкцій проти Росії, Ірану та Китаю, свідчить про готовність Трампа до зниження тиску на ці країни та прискорення підписання нових угод. Так, Трамп вже заявив про наміри зустрітися з президентом Ірану та пом’якшити санкції проти країни, які призвели до обвалу цін на нафту марки Brent з 63,5 до 60,6 $/барель за добу.

 

Нагадаємо, з квітня 2019 року США запровадили нафтове ембарго проти Ірану, через що останній скоротив видобуток нафти на 40%.

 

Вчора США та Китай продемонстрували нові кроки назустріч підписанню торговельної угоди. Уряд КНР з 17 вересня скасує 25% мито на 16 товарів з США, зокрема, на ліки, лубриканти та пестициди, проте поки залишає його для найважливіших позицій американського експорту – сої, кукурудзи та свинини.

 

Зі свого боку «на прохання прем'єра Держради КНР Лю Хе, а також з нагоди святкування 1 жовтня 70-ї річниці заснування КНР» Трамп відтермінував підвищення з 25% до 30% мита на китайські товари на суму 250 млрд доларів на два тижні, з 1 на 15 жовтня.

 

Американський ринок сої сильно залежить від її експорту до Китаю, тому підвищені Трампом у 2018 році мита призвели до падіння цін та доходів фермерів, які привели Трампа до перемоги на виборах Президента.

 

Трейдери понад рік очікують на вирішення торговельних суперечок з Китаєм, проте їх вплив вже поширився на фінансові ринки та може викликати рецесію світової економіки, що матиме наслідки як для США, так і для КНР.

 

Зростання цін на товари в США, викликане підвищенням імпортного мита на китайські товари, посилює невдоволення американців діями Президента, особливо напередодні великих закупівель, що проводяться перед різдвяними святами.

Коментарі відвідувачів (0):