Падіння попиту та збільшення врожаю опустили ціни на сою

2019-04-24 12:07:19
Падіння попиту та збільшення врожаю опустили ціни на сою

Вчора липневі ф’ючерси на сою опустилися на 2,5% до мінімуму 6 місяців 322,4 $/т внаслідок збільшення прогнозів врожаю в Аргентині, падіння попиту з боку Китаю та уповільнення експорту.

 

Додатково на ціни тиснуть низькі темпи сівби кукурудзи в США, обумовлені потужними опадами, через що можуть збільшитися посівні площі під соєю. Хоча американська агенція IEG Vantage зменшила прогноз площ сівби сої з 86,04 млн акрів в лютому до 85,49 млн акрів в березні.

 

Експерти зернової біржі Росаріо підвищили свою попередню оцінку виробництва сої в Аргентині у 2018/19 МР на 4 млн т до 56 млн т, що відповідає прогнозу МСГ Аргентини - 55,9 млн т та МСГ США – 55 млн т.

 

Бразилія зібрала сою з 92% площ, проте темпи експорту олійної знижуються через падіння попиту.

 

Тижневий експорт сої з США впав до 382,3 тис т, що значно поступається рівню попереднього тижня та експертним очікуванням. До Китаю відвантажили лише одне судно з соєю.

 

Анонсована на минулому тижні закупівля державними китайськими компаніями 2,5 млн т сої з США не відбулася, а дата підписання торговельної угоди між США та Китаєм перенесена на невизначений термін. Заборона США на купівлю іранської нафти стосується переважно Китаю та Індії, що додатково посилює напруження між країнами.

 

Попит на сою та інші фуражні культури в Китаї продовжує знижуватися слідом за скороченням поголів’я свиней. За даними звіту USDA, до кінця поточного року кількість свиней в Китаї зменшиться на 19% до 374 млн голів внаслідок викликаного АЧС скорочення маточного поголів’я.

Коментарі відвідувачів (0):