Опади в США й Австралії та посуха в Україні і Росії залишаються головними чинниками впливу на зернові ринки

2020-08-17 12:02:23
Опади в США й Австралії та посуха в Україні і Росії залишаються головними чинниками впливу на зернові ринки

На Середньому Заході США минулого тижня пройшли потужні зливи та грози, які забезпечили посіви сої та кукурудзи вологою напередодні тижня сухої та спекотної погоди. В Україні та на півдні Росії триває посуха з високими температурами повітря, що знижує потенціал врожаю соняшника і кукурудзи. На сході Росії та в Австралії пройдуть дощі, які сприятимуть розвитку посівів пшениці.

 

Минулого тижня в основних регіонах «кукурудзяного поясу» США пройшли рясні опади, які покращили стан посівів, особливо в районах, що страждали від дефіциту вологи.

 

Наступного тижня там пануватиме тепла та суха погода з незначними опадами лише на півночі Середнього Заходу. Проте запаси ґрунтової вологи достатні для наливу зерна кукурудзи та сої.

 

На Південних Рівнинах США наступного тижня очікуються рясні опади, хоча зволоженість ґрунту перевищує норму через потужні дощі останнього місяця.

 

На Північних Рівнинах протягом тижня пануватиме спекотна погода з періодичними опадами, яка сприятиме наливу кукурудзи та ярої пшениці.

 

В канадських преріях в наступні 5-7 днів ітимуть дощі, які покращать стан посівів після тижня спекотної погоди, проте перешкоджатимуть розпочатому збиранню пшеницю.

 

В Україні протягом тижня зберігалася суха та тепла погода без істотних опадів, що призвело до висихання посівів соняшника та кукурудзи у центральних і південних регіонах. Наступного тижня сюди повертається спека, яка посилить стрес для рослин, і навіть незначні опади, що пройдуть всередині тижня в окремих регіонах, не зможуть відновити втрати.

 

На півдні Росії тривала посуха знижує потенціал врожаю соняшника, проте в центральних регіонах та Поволжі кількість опадів відповідає нормі. На сході Росії пройдуть дощі, які сприятливо вплинуть на посіви ярої пшениці.

 

Наприкінці минулого тижня на сході Австралії пройшли потужні дощі, які покращили стан посівів пшениці та ріпаку, а також посилили сподівання на отримання країною гарного врожаю пшениці в цьому сезоні.