Опади в основних країнах-виробниках покращують перспективи майбутнього врожаю

2020-05-15 12:04:02
Опади в основних країнах-виробниках покращують перспективи майбутнього врожаю

В основних країнах-експортерах зерна Північної півкулі панує весняна погода з нормальними температурами та рясними опадами, які покращують стан посівів після тривалої посухи та збільшують перспективи врожаю.

 

На Середньому Заході США суха погода сприяла активній сівбі сої, пшениці та кукурудзи, а потужні дощі наступного тижня на тлі високих температур прискорять розвиток посівів.

 

В центрі та на сході Південних Рівнин США, де переважно вирощують озиму пшеницю, цього тижня пройдуть опади, тоді як на заході посуха посилиться, хоча наступного тижня й тут очікують дощі та потепління.

 

Опади, що пройшли минулого тижня в чорноморському регіоні України та Росії, зменшили стурбованість щодо стану посівів озимини та забезпечили вологою посіви ярих культур. Цього тижня майже в усіх регіонах продовжаться дощі.

 

В Україні дощі, що пройшли майже по всій території у першій декаді травня, покращили умови розвитку сільгоспкультур, та зупинили атмосферну та ґрунтову посуху на більшості площ. Складною залишається ситуація на півдні Одещини та в Краснодарському краї Росії. Сівба ярих культур ведеться активніше, ніж торік.

 

По всій Європі пройшли опади,але на сході низькі температури цього тижня уповільнять розвиток посівів.

 

В Бразилії на площах, відведених під сівбу кукурудзи другого врожаю, залишається низький рівень вологи, а опади пройдуть не раніше, ніж через 7-10 днів.

 

В Аргентині суха погода дозволила продовжити збирання врожаю. Соя обмолочена вже на 87% площ, а кукурудза – на 40%. Нещодавні опади хоча й уповільнили збирання, проте підняли рівень води в річці Парана, що активізує доставку зерна до портів та переробних заводів.

 

В Австралії погода сприяє сівбі пшениці. Гарні опади покращили зволоженість ґрунту та стан посівів. Очікується, що опади триватимуть протягом усього періоду вегетації рослин.

Коментарі відвідувачів (0):