Опади в Австралії дозволять різко наростити площі посіву і валового збору ріпаку в новому сезоні

2019-04-15 12:12:34
Опади в Австралії дозволять різко наростити площі посіву і валового збору ріпаку в новому сезоні

У п'ятницю австралійське представництво USDA різко збільшило прогноз посіву та виробництва ріпаку в Австралії в новому сезоні в порівнянні з минулим маркетинговим роком.

 

Найсильніша посуха за два десятиліття в минулому сезоні в Австралії сильно пошкодила посіви і знизила виробництво всіх зернових і олійних культур.

 

“У цьому сезоні пройшли опади та збільшили запаси  вологи в грунті, що має сприяти розширенню площ посіву і поліпшили перспективи врожаю на 2019/20 роки”, - йдеться в повідомленні USDA.  

 

Згідно з прогнозом площа посіву ріпаку в Австралії в 2019/20 році зросте до 2,7 млн га в порівнянні з 1,9 млн га в минулому сезоні, а валовий збір збільшиться до 3,7 млн тон в порівнянні з 2,2 млн тонн в минулому сезоні.

 

Згідно прогнозу врожайність ріпаку складе близько 1,37 т/га, що трохи вище, ніж у попередньому році, який сильно постраждав від посухи, тому в разі сприятливої погоди врожай може ще й збільшиться.

 

Це дозволить наростити експорт ріпаку до 2,4 млн тон, що на третину більше ніж в минулому сезоні, і згідно прогнозу 60% цього обсягу буде відправлено в країни ЄС.

 

Зниження цін на канадську канолу після політичного обмеження імпорту каноли в Китай, а також падіння цін на європейський ріпак під тиском зниження цін на сою та інші олійні будуть сприяти зростанню імпорту ріпаку в ЄС, де прогнозується зниження валового збору через зниження посівних площ.

З іншого боку прогнозоване зростання виробництва в Україні, Австралії і Канаді при зменшенні попиту з боку Китаю може викликати серйозну конкуренцію за ринок ЄС, і ще знизити ціни на ріпак в найближчій перспективі.

 

Ф'ючерси на канолу в Чикаго торгуються на рівні 348,4$/т, а вартість ріпаку на біржі Euronext становить 409,15$/т з постачанням в травні і до 411,4$/т з постачанням у серпні.

 

Форвардні ціни на український ріпак знизилися до рівня 385-390$/т з поставкою в порт в липні-серпні, але виробники не поспішають продавати за такими цінами сподіваючись на зростання попиту з боку ЄС.

Коментарі відвідувачів (0):