Опади в Аргентині, Україні та Росії дозволять отримати гарний врожай

2020-01-31 12:10:49
Опади в Аргентині, Україні та Росії дозволять отримати гарний врожай

Опади в посушливих регіонах півдня Аргентини та Росії, та у всіх областях України сприятимуть формуванню рясного врожаю, тоді як завершення дощів у Бразилії дозволить продовжити збирання сої та кукурудзи, що знизить ринкові ризики та ціни на сою, кукурудзу та пшеницю.

 

На території Середнього Заходу США в наступні 10 днів пануватиме погода з помірною кількістю опадів та без суттєвих морозів.

 

На Південних Рівнинах пройшли опади у вигляді сильного снігу, що на тлі помірних температур сприятимуть зимівлі озимої пшениці.

 

На Північних Рівнинах пройшов сніг, а температура залишається вищою за норму. Через 6-10 днів вона може знизитися, проте не критично.

 

Погода в Бразилії протягом усього сезону сприяє наповненню соєвих бобів та кукурудзи. Після збирання врожаю сої в західних та центральних регіонах країни погодні умови дозволять розпочати сівбу кукурудзи сафрина.

 

В аграрних регіонах Аргентини погода сприяє запиленню та наповненню кукурудзи та сої. В південних регіонах, які страждали від дефіциту опадів, в середині тижня пройшли зливи та грози, які поповнили запаси ґрунтової вологи.

 

В Чорноморському регіоні температури залишаються вищими за норму, а наступного тижня пройде мокрий сніг з дощем, який поповнить запаси вологи у ґрунті. Зниження температур поки не очікується.

 

За оцінками Мінсільгоспу РФ, в доброму та задовільному стані в країні знаходяться 94,3% посівів, у зрідженому – 5,7%, що значно поступається середньорічним показникам. Площі сівби озимих зернових у порівнянні з минулим роком збільшили на 5% до 18,284 млн га.

 

В Україні, за прогнозом Укргідрометеоцентру, в лютому середня температура повітря складатиме 0-3 градусів морозу, що на 1,5-2 градуси перевищувати середній багаторічний показник, а місячна кількість опадів складе 22-70 мм, що у західних регіонах відповідатиме середнім значенням, в інших областях – поступатиметься середньому багаторічному рівню.

 

В Румунії та Болгарії температура повітря залишається вищою, ніж середній багаторічний показник для даного періоду, а кількість запасів вологи у ґрунті – нижчою.

 

Якщо у лютому у Чорноморському регіоні пойдуть опади, це зменшить занепокоєння щодо долі майбутнього врожаю озимої пшениці.

Коментарі відвідувачів (0):