Опади у США, Канаді та Росії незначно покращать стан посівів пізніх культур

2021-08-20 12:03:49
Опади у США, Канаді та Росії незначно покращать стан посівів пізніх культур

У посушливих регіонах Канади, на заході США та у Поволжі пройшли дощі, які знизили температуру повітря, що сприятиме розвитку посівів пізніх культур: сої, кукурудзи, соняшника та каноли. Проте вони затримали збирання врожаю в регіонах, де посіви дозрівають раніше строків.

 

У Північних та Південних Рівнинах та на заході кукурудзяного поясу США потужні дощі триватимуть і на вихідних, температура опуститься до норми, що сприятиме наливу сої та кукурудзи.

 

Наступного тижня дощі також йтимуть, проте меншої інтенсивності, що на тлі підвищення температури продовжить покращувати стан посівів. Але кроп-тури свідчать про низьку врожайність сої та кукурудзи у західних штатах після тривалої літньої спеки.

 

На Середньому Заході США цього тижня пройшли невеликі дощі, а наступного тижня очікується спека 30-32 оС з незначними опадами. Це не сприятиме наливу сої, хоча запаси вологи у центральних та східних регіонах кукурудзяного поясу досить високі.

 

У преріях Канади пройшли рясні дощі, які триватимуть ще тиждень, і сприятимуть розвитку посівів сої та кукурудзи, але вже майже не вплинуть на посіви ярої пшениці та ріпаку, які через спеку цьогоріч дозріли раніше строків. В окремих регіонах почали збирання врожаю, тому тривалі опади можуть погіршити якість пшениці та знизити її врожайність.

 

У Саскачевані обмолочено 20% площ у порівнянні з 4% в середньому за 5 років на цю дату, зокрема ярої пшениці – 13% та каноли – 4%. Запаси вологи у ґрунті оцінюються на 4% як достатні, на 29% як низькі та на 67% як дуже низькі.

 

У провінції Альберта на 10 серпня в доброму стані знаходилося лише 19,9% посівів ярої пшениці, 15,4% посівів каноли та 18% посівів загалом у порівнянні з 69% торік.

 

В Україні погода з періодичними опадами та невисокими температурами дозволяє завершити збирання ранніх та сприяє дозріванню пізніх культур.

 

У південні та центральні регіони Росії в наступні 3-5 днів прийдуть дощі, які знизять температуру повітря та сприятимуть формуванню врожаю кукурудзи та соняшника. Проте у Поволжі опади будуть незначними, а спека збережеться, тому перспективи врожаю продовжать погіршуватися. На сході Росії в регіонах вирощування ярої пшениці пройшли невеликі опади, і погода загалом сприяє розвитку посівів, що може компенсувати зменшення врожаю у Поволжі.

 

Пшеничні ринки очікують відновлення публікацій даних про збирання зернових в Росії та детальної інформації по регіонам. На півдні країни отримані рекордні врожаї, зокрема аграрії Ростовської області та Краснодарського краю зібрали 12,685 млн т та 12,4 млн т відповідно ранніх зернових культур, а на Ставропіллі намолотили понад 8,5 млн т зерна.

Коментарі відвідувачів (0):