Опади у Північній півкулі сприятимуть розвитку озимини, проте затримають збирання врожаю

2021-09-17 12:03:13
Опади у Північній півкулі сприятимуть розвитку озимини, проте затримають збирання врожаю

Метеорологи на наступні 7-10 днів прогнозують збільшення опадів в Україні, ЄС, Росії та кукурудзяному поясі США, що збільшить запаси ґрунтової вологи та покращить стан посівів озимини.

 

У Південній Америці, зокрема центральній частині Бразилії, зберігається дефіцит вологи, що затримує сівбу сої та кукурудзи, площі під якими планується суттєво збільшити.

 

На Середньому Заході США у «кукурудзяному поясі» в наступні 7-10 днів пануватиме суха погода з вищими за норму температурами, що прискорить дозрівання сої та кукурудзи, а також збирання врожаю. Незначні періодичні дощі сприятимуть розвитку посівів озимини.

 

На Південних та Північних рівнинах США також зберігатиметься суха та тепла погода, яка прискорить дозрівання сої та кукурудзи, але посіви озимої пшениці відчуватимуть дефіцит опадів.

 

Увага трейдерів прикута до погоди в Канаді та на сході Росії, де завершується збирання ярої пшениці та каноли. Суха погода з незначними дощами дозволить протягом 10-14 днів завершити збирання врожаю.

 

В провінції Саскачеван в наступні 7-10 днів кількість опадів зменшиться, що дозволить завершити збирання ярої пшениці та каноли, які станом на 13 вересня обмолочені на 83% та 54% відповідно. В Манітобі пшениця та канола зібрані на 90% та 63% площ, і протягом 5 днів там зберігатиметься суха погода, а потім дощі посиляться. В Альберті опади пройдуть вихідними, а потім 7-8 днів пануватиме суха погода.

 

На півдні Бразилії, де вирощується озима пшениця, знову пройшли дощі, які триватимуть ще тиждень. Вони поповнять запаси ґрунтової вологи перед сівбою сої та кукурудзи. В центральних районах, особливо в штаті Мату-Гросу, панує посуха, яка затримує сівбу сої. Сезон дощів ще не розпочався, і опадів не передбачається до  кінця вересня.

 

В Аргентині протягом тижня пануватиме суха погода з незначними опадами, які будуть недостатніми для сівби озимої пшениці та поповнення запасів ґрунтової вологи перед сівбою сої та кукурудзи.

 

В Україні протягом тижня йтимуть сильні дощі, що сприятимуть розвитку посівів озимини та збільшенню запасів вологи перед сівбою, хоча й затримають збирання сої та соняшника, які і так дозрівають пізніше через холодну та вологу погоду літом.

 

На півдні та у центрі Росії протягом 3-5 днів пройдуть дощі, які сприятимуть отриманню сходів, а у східних регіонах суха погода дозволить завершити збирання ярої пшениці та активізувати збирання пізніх культур.

Коментарі відвідувачів (0):