Опади у Південній Америці дещо охолодили ціни на зерно

2021-01-22 12:07:21
Опади у Південній Америці дещо охолодили ціни на зерно

Увага трейдерів наразі прикута до погодних умов у Південній Америці, особливо в Аргентині та на півдні Бразилії, а також регіонів вирощування озимої пшениці у США, де спостерігається дефіцит вологи. Нещодавні дощі в Аргентині та Бразилії вже знизили тиск на ринки сої та кукурудзи, а потужні снігопади, які захистили посіви в Україні та Росії перед морозами, зменшили занепокоєння щодо долі майбутнього врожаю пшениці.

 

Очікується, що протягом 7-8 днів на Середньому Заході США пройдуть незначні опади у вигляді снігу та дощу, проте вища за норму температура та відсутність морозів сприятливо вплинуть на посіви. На Південних та Північних Рівнинах шар снігу поки невеликий, і протягом тижня там пройдуть лише незначні опади.

 

У штатах Техас, Оклахома, Канзас більша частина посівів озимої пшениці страждає від посухи, на заході регіону спостерігається сильна або екстремальна посуха, і протягом тижня опадів там майже не буде.

 

За прогнозом Центру прогнозування клімату NOAA, протягом березня – травня на американських рівнинах, де переважно вирощується пшениця, кількість опадів буде нижчою за норму, на Середньому Заході – відповідатиме нормі, а на сході Середнього Заходу – вищою за норму, що сприятиме розвитку посівів сої та кукурудзи.

 

У центрі та південному центрі Бразилії кількість опадів достатня для формування гарного врожаю сої та кукурудзи. Місцеві аналітики підвищують прогнози виробництва сої, і експерти агенції Datagro збільшили свою оцінку з 134,98 до 135,5 млн т. Опади, що пройдуть в наступні 7-10 днів, покращать стан посівів сої, збирання якої розпочали на півдні країни, та поповнять запаси ґрунтової вологи перед сівбою кукурудзи другого врожаю. Експерти Datagro знизили прогноз врожаю кукурудзи в Бразилії з 114 до 109,9 млн т внаслідок зниження прогнозу збору кукурудзи другого врожаю сафринья.

 

На більшій частині Аргентини минулого тижня пройшли потужні зливи та грози, що покращило забезпеченість посівів сої та кукурудзи вологою. Протягом тижня там очікується тепла погода з незначними опадами. За даними Зернової біржі Буенос-Айреса, соєю в Аргентині засіяно 98,6% запланованих площ, а кукурудзою – 93,4%, що відповідає торішнім темпам сівби.

 

В Україні та Росії збільшення опадів останніми тижнями сприятливо вплинуло на розвиток посівів. Морози відступили, і протягом наступного тижня пануватиме погода з температурами -5…+1 градусів та незначними опадами у вигляді дощу та снігу, які покращать запаси ґрунтової вологи та стан посівів озимої пшениці. На півдні Росії наступного тижня розпочнуть підживлення озимини.

Коментарі відвідувачів (0):