Опади на початку травня посприяли розвитку сільгоспкультур

2016-05-16 13:15:27
Опади на початку травня посприяли розвитку сільгоспкультур

В першій декаді травня в більшості регіонів України пройшли довгоочікувані опади, кількість яких відповідала середній нормі для даного періоду, а подекуди навіть перевищувала її. Загалом опади сягнули 90-160 % норми, а на заході країни 70-140 %. Це дало можливість в достатній мірі зволожити ґрунти, що у сукупності з оптимальними температурами повітря сприяло росту та вегетації сільськогосподарських культур. Про це повідомляється в агрометеорологічному обзорі від Укргідрометеоцентру.

 

Наразі спостерігається випередження фази вегетації більшості рослин сільськогосподарського призначення на один-два тижні відносно середнього за багато років спостережень показника. Експерти пояснюють це активним накопиченням тепла в попередньому періоді. Незвично рано розпочалося колосіння озимини, а на півдні країни та подекуди в західних та північних регіонах навіть цвітіння колосу.

 

Рослини озимих культур знаходяться у фазі росту стебла та формування колосу. В південній частині країни продовжується, а в центральних, західних та північних регіонах місцями розпочалося колосіння рослин, в Херсонській області спостерігається цвітіння колосу озимої пшениці.

Коментарі відвідувачів (0):