Обмеження вимог ЄС щодо вмісту хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу в сільськогосподарській продукції

2021-03-02 15:07:45
Обмеження вимог ЄС щодо вмісту хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу в сільськогосподарській продукції

На сьогоднішній день важко уявити сільське господарство без використання пестицидів. Навіть в епоху органічного виробництва, виробники сільськогосподарської продукції продовжують активно використовувати пестициди для захисту від пошкоджень та захворювань.

 

Нагадаємо, що у лютому 2020 р. країни-члени ЄС схвалили пропозицію Єврокомісії знизити максимально допустимий рівень хлорпірифосу та пов’язаної з ним речовини хлорпірифос-метилу в сільськогосподарській та харчовій продукції. Це означає, що з жовтня 2020 експорт в ЄС олійних та зернових культур, в якій міститься більше 0,01 мг/кг вказаного інсектициду, заборонений.

 

Заборона пов'язана з науковими дослідженнями Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA), яке займається оцінкою ризику пестицидів, котрі проводили за останні 20 років. EFSA заявляє, що дані речовини мають «потенційну» генотоксичну і нейротоксичну дію на людський організм, зокрема, викликають нервові патології у дітей (значні затримки в розвитку в перші роки життя).

 

В Україні препарати на основі хлорпірифос і хлорпірифос-метилу активно використовуються для обробки посівів більшості культур, а також в якості дезінфікуючих засобів для зерносховищ.

 

Препарат найбільше накопичується в соняшнику, сої та ріпаку через високий вміст олії в цих культурах. Також хлорпірифос і хлопірифос-метил може накопичуватися в ґрунті або осідати на культури з пилом в зерносховищах, тобто якщо ви не використовували препарат на культурі, але застосували його для дезінфекції складу, то пил його вбере і буде контамінантом (Контамінація - забруднення в результаті контакту, змішування). В результаті аналіз покаже залишкову кількість хлорпірифосу в продукції.

Навіть мізерні концентрації можуть завдати шкоди людям.

 

1614690308_33434ssdfjk78.pngВедення нових вимог ще раз підтверджує, що сільськогосподарська продукція повинна ретельно перевірятися на вміст пестицидів в акредитованих лабораторіях, які використовують сучасні інструменти для точного аналізу, забезпечують високу чутливість, селективність і низькі межі кількісного визначення (LOQ - 0,005 мг/кг) для широкого спектру товарів, включаючи крупи, боби, олійні культури, рослинні олії та ін.

 

Найбільш точний метод визначення хлорпірифосу та хлопірифос-метилу – це метод з використанням технології газової хроматографії з тандемною мас-спектрометрією (GC-MS/MS) в режимі моніторингу множинних реакцій (MRM).

 

За більш детальною інформацією або безкоштовною консультацією спеціалістів звертайтесь за нижченаведеними контактами. Команда досвідчених співробітників нашої компанії проконсультують та нададуть всю необхідну інформацію.

1614690265_gdd45hjg.png

       Наші контакти

 +38(095) 41-62-940, +38(050) 396-27-17

  info@BiLab.com.ua

Коментарі відвідувачів (0):