Обіцяне президентом Зеленським скасування соєвих поправок підтримує ціни на олійні

2019-12-19 12:02:06
Обіцяне президентом Зеленським скасування соєвих поправок підтримує ціни на олійні

Президент України звернувся до уряду та Верховної Ради з проханням якнайшвидше скасувати "соєві поправки", щоб захистити вітчизняних сільгоспвиробників. 

 

Під час зустрічі аграріїв з президентом, вони розповіли, що скасоване змінами до податкового кодексу від 2017 року відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку зменшило попит на ці культури з боку трейдерів, внаслідок чого переробники також опустили ціни на 10-15%.

 

При цьому заступник міністра економіки Т. Висоцький повідомив, що задля підтримки виробників сої та ріпаку на розгляд ВР вже внесений законопроект № 2446, який передбачає зміни в оподаткуванні ПДВ при експорті олійних культур.

 

Новина про можливе скасування "соєвих правок" призвела до зупинки продажів сої виробниками та підвищення цін переробниками. За тиждень закупівельні ціни на сою виросли на 100-200 грн/т до 9100-9300 грн/т з доставкою на завод. Додатковим чинником підтримки стало зростання експортних цін, які на тлі активного попиту та підвищення світових цін виросли в портах до 345-350 $/т.

 

Починаючи з 12 грудня, коли була узгоджена перша частина торговельної угоди між США та Китаєм, ф'ючерси на сою в Чикаго виросли на 3,8% до 344,3 $/т. Поштовху додало й рішення Аргентини підняти експортне мито на соєві боби та олію. 

 

Ринок сої підтримує зростання попиту з боку Китаю, який, за оцінками IGC, в поточному сезоні збільшить її імпорт на 2 млн т до 88 млн т. 

 

Ціни на американську сою на базисі FOB US Gulf виросли до 366 $/т для поставок у січні та 378 $/т в лютому. Подальше зростання цін обмежить вихід на ринок сої нового врожаю з Бразилії, яка збільшить її виробництво в порівнянні з попереднім сезоном з 115 до 123 млн т. 

Коментарі відвідувачів (0):