Новый спалах пташиного грипу в Китаї посилить тиск на товарні біржі

2020-02-03 12:31:46
Новый спалах пташиного грипу в Китаї посилить тиск на товарні біржі

За повідомленням МСГ Китаю, внаслідок спалаху пташиного грипу зі штамом H5N1 на фермі в місті Шаоян провінції Хунань померли 4500 із 7850 курей, після чого довелося знищити майже 18000 домашніх птахів. 

 

Геологічна служба США вважає цей вірус "високопатогенним" через його здатність вбивати птахів. А у Всесвітній організації охорони здоров'я відзначають його здатність передаватися людині, як правило, через мертвих птахів або забруднене середовище, хоча подібні випадки фіксуються дуже рідко. 

 

"Вірус не вражає людину легко, а розповсюдження його від однієї людини до іншої є нетиповим. Також не підтверджена можливість передавання вірусу через правильно та ретельно приготовану їжу", - повідомили у ВОЗ

 

Спалах пташиного грипу негативно вплине на світові товарні ринки, які залишаються під тиском епідемії короновірусу. В Китаї ним захворіло понад 17000 людей, з яких 362 загинули. 

 

За оцінками аналітиків Moody's Analytics, епідемія короновірусу вплине на світову економіку сильніше, ніж фінансова криза 2008-2009 років. Вже зараз через значний вплив Китаю на глобальну промисловість індекс цін на промислові метали впав на 7,1%, а 29 січня він оновив мінімум червня 2017 р. 

 

Китай також є найбільшим світовим споживачем продовольства, який суттєво впливає на баланси зернових та олійних. Падіння попиту на сою, обумовлене скороченням поголів'я свиней на 30-40% внаслідок спалаху свинячого грипу, призвело до зниження цін на олійну у 2018/19 МР на 25%.

 

В агросекторі першими почали падати ціни на пальмову олію, які з 22 січня втратили 14%, що тисне на весь олійний комплекс. Ціни на зернові залишаються стабільними, оскільки Китай імпортує порівняно незначні обсяги пшениці та кукурудзи. Проте зниження торговельної активності тисне на біржові котирування зернових, які протягом останнього тижня поступово знижуються. 

Коментарі відвідувачів (0):