Нова торговельна угода між США, Мексикою та Канадою підтримала ціни на кукурудзу

2018-10-02 12:05:45
Нова торговельна угода між США, Мексикою та Канадою підтримала ціни на кукурудзу

США підписали нову торговельну угоду з Канадою та Мексикою, яка замінить попередню Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (НАФТА). Новий документ складається з 34 розділів та охоплює понад 1 трлн доларів США взаємного товарообігу між трьома країнами.


Згідно з угодою, США отримують доступ до канадського молочного ринку та дозволяють Канаді збільшити експорт автомобілів до США. На торгівлю зерновими та олійними культурами з Канадою ця угода особливо не вплине, але вона дасть ринку сигнал, що уряд шукає шляхи вирішення торговельних суперечок.

 

Американська асоціація сої привітала такий крок, та заявила, що він "поверне стабільність на ринки Північної Америки". А також висловила сподівання, що наступним кроком стане врегулювання суперечок з Китаєм, який фактично заблокував імпорт американської сої з початку торговельної війни.


Ф’ючерси на кукурудзу після підписання угоди вчора в Чикаго виросли на 3% та торгуються на рівні 143,4 $/т, що компенсувало падіння ціни у п’ятницю, викликане новинами про збільшення перехідних залишків кукурудзи в США станом на 1 вересня на 6,7% до 54,4 млн т.


Мексика є найбільшим імпортером американської кукурудзи, тому підписання даної угоди додає впевненості ринку кукурудзи.


США продовжують нарощувати експорт кукурудзи й протягом минулого тижня реалізували 1,345 млн т, що на 57,5% перевищує показник на цю ж дату рік тому.


В Україні невисокий попит на кукурудзу продовжує тиснути на закупівельні ціни, які знизились в порту до 153-155 $/т або 5100-5250 грн/т. Прогноз рекордного врожаю кукурудзи в Україні підтверджується збільшенням врожайності. Наразі з 20% обмолочених площ зібрали 5,3 млн т зернової при врожайності 5,73 т/га.

Коментарі відвідувачів (0):