Нова ескалація торгових відносин США і Китаю тисне на ринок олійних
Після взаємного підвищення мит з боку Китаю і США в п'ятницю котирування на нафту, торгові індекси і котирування олійних обвалитись на 2-3 %, а в понеділок залишалися під тиском невпевненості незважаючи на нові заяви Президента Трампа.
Ф'ючерси на нафту марки Brent впали в п'ятницю на 3% до 58,27 доларів за барель, а в понеділок розпочали з активного зростання, але до кінця дня обвалилися до цього ж рівня.
У п'ятницю американські фондові індекси знизилися більше ніж на 2%, коли спочатку Китай оголосив про підвищення мит на американський експорт об'ємом 75 мільярдів доларів, а через кілька годин Трамп заявив, що він підвищить діючі мита на китайські товари об'ємом 250 мільярдів доларів з 25% до 30% з 1 жовтня і на 300 мільярдів доларів з 10% до 15%.
Президент США Дональд Трамп заявив у понеділок, що Китай запропонував відновити торговельні переговори. Виступаючи на саміті лідерів «Великої сімки», Трамп заявив журналістам, що представники Китаю зателефонували провідним торговим представникам США «і сказали: давайте повернемося за стіл переговорів».
Проте ці заяви не заспокоїли основні фондові ринки в Японії, Китаї та Гонконгу, які в понеділок торгувалися в мінусі.
У понеділок Фондові біржі Азії відреагували різким падінням на посилення торгової війни між Сполученими Штатами Америки (США) і Китаєм.
Ф'ючерси на сою на біржі в Чикаго впали на 1,8% у п'ятницю, але в понеділок трохи відновилися до рівня п'ятниці і торгуються на рівні 317,25$/т, а ціни на соєву олію знову упали до кінця сесії після невеликого відновлення в понеділок до рівня 630$/т.
Котирування ріпаку на біржі Euronext в Парижі у п'ятницю знизилися на 3 Є/т, але в понеділок виросли на 2,5 євро до 378,5 Є/т, або 420,2 $/т.
Експорт сої з США за тиждень був на 17% менше ніж тиждень тому і склав 962 тис. тон, що на 6% більше ніж рік тому.
Також, Кроп Тур від Pro Farmer показав прогноз зниження врожаю сої в США в 2019 році до 95 млн тон, що на багато нижче серпневого прогнозу від USDA, але трейдери зараз дивляться не на прогноз виробництва, а на прогнози споживання і можливості продати запаси минулого року і новий урожай на тлі відсутності китайського ринку.