Низький рівень опадів провокує зростання цін на пшеницю

2020-04-22 12:06:46
Низький рівень опадів провокує зростання цін на пшеницю

Холодна погода в США та дефіцит опадів у Чорноморському регіоні та ЄС залишаються основними драйверами зростання світових цін на пшеницю останніми днями.

 

На Південних Рівнинах США, в регіонах вирощування озимої пшениці, різке зниження температур минулого тижня могло пошкодити посіви, які й так страждають від посухи. Опади що очікують цього тижня, повинні покращити стан посівів та рівень забезпечення вологою.

 

На Північних Рівнинах США температура залишається в межах норми, а рясні опади наприкінці тижня покращать зволоженість ґрунту на посівах ярої пшениці.

 

На півдні Бразилії посіви кукурудзи другого врожаю страждають від посухи, тоді як в інших регіонах країни пройшли опади. Наступного тижня суттєвих опадів не очікується, що негативно вплине на майбутній врожай.

 

Посушливі умови на всій території ЄС посилюють занепокоєння долею посівів озимої пшениці та ріпаку. Проте потужні дощі, що пройдуть наприкінці тижня, покращать стан посівів.

 

В Україні кількість опадів у квітні склала 5-30% від норми, при чому на сході та півночі країни їх було більше, ніж на півдні та заході. Посуха продовжує знижувати прогнози врожаю озимої пшениці,але незначні опади наприкінці тижня частково покращать стан посівів як озимих, так і ярих культур.

 

В Росії на території Північно-Західного, Центрального та Приволзького федеральних округів панує прохолодна погода з температурами на 2-5 градусів нижчими за норму. У квітні тут випали опади у кількості 15-30 мм,подекуди – до 45-50 мм. Стан посівів озимини переважно добрий або задовільний. Зволоженість ґрунту нормальна, лише в окремих районах Південного та Північнокавказького округів, а також Краснодарського краю та Ростовської області вона недостатня, в Ставропольському краї – подекуди погана.

 

Загалом умови для проведення сівби ярих культур переважно були задовільними, а незначні опади наступного тижня дещо покращать стан посівів.