Низький попит тисне на ціни на сою

2018-10-19 12:08:52
Низький попит тисне на ціни на сою

За тиждень експортні продажі сої з США скоротилися на 33% до 293,5 тис т попри очікування трейдерів на рівні 0,6-1 млн т.

 

Внаслідок цього вчора в Чикаго ф’ючерси на соєві боби опустилися на 3% до 316,5 $/т, соєву олію – на 2,7% до 639 $/т, соєвий шрот – на 6,5 $/т до 348 $/т.

 

На початку тижня ціни на сою стрімко виросли на новинах про відвантажені до Китаю два судна з американською соєю та поновлення китайськими споживачами купівель сої в США. Проте на поточному тижні Китай не придбав жодної партії сої та навіть відмовився від раніше законтрактованих 694 тис т.

 

Наразі для китайських імпортерів ціна американської сої з урахуванням 25% мита відповідає вартості бразильської сої. Проте трейдери вважають, що уряд КНР може підвищити імпортне мито на американську сою або взагалі заборонити її купівлю через напружені торговельні відносини між країнами. Зауваження міністра торгівлі США про можливе продовження переговорів з Китаєм не раніше наступного місяця ще більше посилило тиск на ціни.

 

Експерти вважають, що в 4 кварталі Китай скоротить імпорт сої до 18-20 млн т проти 24,1 млн т в минулому році.

 

Запаси сої в портах Китаю за тиждень знизилися з 9 млн т до 8,57 млн т. Імпортери шукають заміну американській сої до січня, коли на ринок надійде новий південноамериканський врожай.

 

Внаслідок низького експортного попиту на українську сою ціна в порту опустилася до 325-335 $/т. Після зміни податкового законодавства при експорті сої трейдери не купують олійну на внутрішньому ринку. Крім того відсутні партії сої, що під час вирощування пройшли карантинну перевірку та можуть бути експортовані до Китаю.

Коментарі відвідувачів (0):