Низький попит опускає ціни на пшеницю нового врожаю

2020-05-20 12:04:06
Низький попит опускає ціни на пшеницю нового врожаю

Світовий ринок пшениці залишається малоактивним, оскільки імпортери не поспішають купувати зерно нового врожаю, очікуючи зниження цін під тиском гарних темпів сівби та сприятливої погоди в основних країнах-експортерах.

 

Міністерство торгівлі та промисловості Йорданії у вівторок проводило тендер по закупівлі 120 тис т борошномельної пшениці довільного походження, проте скасувало всі заявки через зависоку ціну.

 

Японія на вівторок оголосила тендер по закупівлі 110,573 тис т австралійської, канадської та американської ярої та озимої пшениці з поставкою у липні.

 

Покупці з Єгипту та Індонезії почали цікавитися поставками пшениці у липні-серпні, проте поки індикатива цін немає.

 

Після зниження пшеничних ф’ючерсів на біржі в Чикаго до 2-місячного мінімуму трейдери почали закривати короткі позиції та проводити спекулятивні купівлі, що підтримало котирування.

 

Сівба ярої пшениці в США прискорюється, і станом на 18 травня нею засіяно 60% від прогнозу в порівнянні з 63% в минулому році та 80% в середньому за 5 років на цю дату. Завдяки сприятливим погодним умовам сходи отримані на 30% площ в порівнянні з 21% в минулому році.

 

Котирування твердої пшениці в Канзас-Сіті продовжують знижуватися по мірі просування збиральної кампанії в штаті Техас.

 

Липневі пшеничні ф’ючерси в США виросли:

  • на 0,64 $/т до 183,26 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,29 $/т до 186,75 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Знизилася на 1,75 $/т до 162,22 $/т тверда озима HRW-пшениця в Канзас-Сіті.

 

В Росії ярими зерновими культурами засіяно 73,5% площ або 21,4 млн га, що на 12% перевищує минулорічні темпи. Зокрема ярою пшеницею засіяно 8,5 млн га або 69,8% площ в порівнянні з 34,8% в минулому році.

 

Опади, що очікуються на півдні Краснодарського та Ставропольського краю, де спостерігався дефіцит вологи, а також активна сівба ярої пшениці збільшують прогнози виробництва пшениці в новому сезоні.

 

В Україні сівба ярих культур майже завершена, а прогнозовані дощі сприятимуть розвитку посівів.

Коментарі відвідувачів (0):