Німеччина готова відмовитись від біопалива, щоб уникнути голоду у світі

2022-05-10 12:05:39
Німеччина готова відмовитись від біопалива, щоб уникнути голоду у світі

Війна росії проти України ще більше посилила світову продовольчу кризу, що виникла на тлі пандемії короновірусу та посухи. Наразі світові ціни на продукти харчування виросли майже на 30% до рекордних рівнів. Про це в інтерв’ю Bild розповіла міністр з питань економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце.

 

Вона вважає, що людству загрожує найсильніший з часів Другої світової війни голод, оскільки вже зараз від нього страждають 300 млн людей, а далі кількість постраждалих зростатиме. Тому закликає припинити виробляти паливо з продовольства (зокрема пальмової олії, ріпаку, кукурудзи чи пшениці) не лише в Німеччині, а й по всьому світу. Майже 4,4% палива виробляється з продуктів харчування. Німеччина щороку використовує 2,7 млрд літрів палива з рослинних олій, що складає майже половину виробництва соняшникової олії в Україні.

 

Такі країни, як Німеччина, США та Бразилія значні обсяги зернових та олійних культур направляють на виробництво біопалива, та виділяють на це великі дотації з бюджетів. Підвищення цін на нафту та нафтопродукти збільшує потребу в біопаливі, але активний розвиток електромобілів вже найближчим часом зробить сумнівною доцільність нарощування виробництва біопалива.

 

Серпневі ф’ючерси на ріпак на європейській MATIF вчора виросли на 4,5 €/т до 846,5 €/т або 894,17 $/т, додавши за тиждень 4% на тлі подорожчання нафти.

 

Листопадові ф’ючерси на канолу на біржі в Чикаго впали на 0,7% до 1074 CAD/т або 826,15 $/т, додавши за тиждень 0,8% ціни.

 

Біопаливна програма ЄС протягом останніх 15 років відчутно підтримувала ціни на ріпак в Україні, тому відмова Євросоюзу від біопалива знизить попит на вітчизняний ріпак. Вже цього року внаслідок блокування портів та складнощів з експортом через західні кордони України європейські переробники недоотримають частину українського ріпаку, що прискорить переорієнтацію заводів по виробництву біопалива.

Коментарі відвідувачів (0):