Невизначеність з новим врожаєм тисне на ціни на кукурудзу

2019-06-03 12:07:05
Невизначеність з новим врожаєм тисне на ціни на кукурудзу

Зростання цін на кукурудзу, обумовлене зниженням прогнозів виробництва, у п’ятницю перервалося внаслідок різкого падіння нафтових котирувань, викликаного запровадженням Штатами з 10 червня 5% мита на товари з Мексики та перспективою підвищення його до 1 жовтня до 25% через потік нелегальних мігрантів.

 

Ескалація напруги з Мексикою, яка є найбільшим покупцем американської кукурудзи та постачальником нафти, може погіршити стан економік обох країн.

 

Липневі ф’ючерси на кукурудзу у п’ятницю знизилися на 1-2 $/т до 168,1 $/т, грудневі – до 174,95 $/т.

 

Ціни підтримало збільшення тижневих експортних продажів кукурудзи до 906,7 тис т попри очікування експертів в межах 650 тис т.

 

Через зростання цін на кукурудзу у США та проблеми з річковими перевезеннями, американський найбільший виробник свинини - компанія Smithfield, що належить китайцям, імпортувала 4 карго кукурудзи з Бразилії.

 

Китай та Південна Корея зменшили попит на кукурудзу внаслідок розповсюдження АЧС та зростання цін.

 

Бразильська агенція AgroConsult підвищила прогноз виробництва кукурудзи в країні на 2 млн т до 100,4 млн т завдяки збільшенню валового збору кукурудзи другого врожаю.

 

В Україні ціни на кукурудзу виросли, проте попит на зерно старого врожаю зменшується, оскільки трейдери майже виконали угоди. За тиждень Україна експортувала 650 тис т кукурудзи, з початку сезону – 27,3 млн т, хоча USDA очікував, що станом на 1 червня буде реалізовано 29,5 млн т.

 

Ціни пропозицій на вітчизняну кукурудзу старого врожаю залишаються на рівні 180 $/т FOB з поставкою в червні, тоді як зерно нового врожаю з поставкою в листопаді пропонують по 185-187 $/т FOB, але кількість охочих купувати за такою ціною дуже мала.

Коментарі відвідувачів (0):