Нестача пшениці в Індії може підняти світові ціни

2016-09-05 12:21:55
Нестача пшениці в Індії може підняти світові ціни

Індійські трейдери та борошномоли очікують активізацію імпорту пшениці до країни найближчим часом. Це може підтримати світові ціни, які наразі впали до десятирічного мінімуму.

 

Два неврожайних роки призвели до скорочення запасів зерна в Індії та рекордного зростання внутрішніх цін.

 

В поточному році країна вже імпортувала 600 тис. тон пшениці, незважаючи на 25% мито. Учасники ринку сподіваються, що уряд зменшить або відмінить мито, щоб збільшити надходження пшениці до країни.

 

Асоціація індійських борошномолів попереджає, що ситуація стає все більш загрозливою, розрив між попитом та пропозицією дедалі збільшується, а внутрішні ціни зростають. Врожай виявився значно меншим за офіційний прогноз, тому варто переглянуту політику щодо імпорту зерна.

 

Зазвичай Індія імпортує декілька сотень тон пшениці на рік. Остання значна закупівля відбулася в 2006 році, коли було імпортовано майже 7 млн. тон пшениці, що в сукупності з поганим врожаєм в багатьох країнах призвело до зростання цін.

 

Протягом останніх тижнів індійські імпортери придбали 52 тис. тон пшениці українського походження з поставкою в вересні. Раніше були укладені угоди на закупівлю 90 тис. тон української пшениці з поставкою в серпні та 52,1 тис. тон з поставкою в червні.

 

Коментарі відвідувачів (0):