Нещодавні опади покращили запаси ґрунтової вологи

2020-03-06 12:03:06
Нещодавні опади покращили запаси ґрунтової вологи

Завдяки теплій зимі посіви озимини в Україні та Росії майже не постраждали, а нещодавні опади поповнили запаси ґрунтової вологи та зменшили занепокоєння щодо умов весняної вегетації.

 

В лютому посіви знаходилися у стані неглибокого зимового спокою, а наприкінці місяця в південних, подекуди центральних та західних регіонах відновилася вегетація у фазі кущення, утворення вузлових коренів та 3 листка.

 

За даними Укргідрометеоцентру, погодні умови були задовільними для завершення зимівлі озимих культур. На 29 лютого в більшості регіонів снігу на полях не було, ґрунт відтанув та глибина промерзання не перевищувала 1-5 см, подекуди на північному сході – 14 см. Найнижча температура ґрунту на глибині вузла кущення складала мінус 1-5 градусів, в Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях – мінус 6-9 градусів, що значно перевищує критичну температуру вимерзання.

 

Завдяки опадам лютого запаси вологи в Одеській, Миколаївській, Полтавській та Кіровоградській областях відповідали або дещо перевищували норму.

 

В Росії тепла погода дозволила уникнути втрат озимих культур та розпочати сівбу ярих на 10 днів раніше за багаторічні середні терміни. Посівні площі в країні у 2020 р. виростуть на 790 тис га до 80,3 млн га, з яких 52 млн га засіють ярими культурами.

Коментарі відвідувачів (0):