Неоднозначне рішення суду по Приватбанку внесло напругу на валютному ринку України

2019-04-19 12:05:49
Неоднозначне рішення суду по Приватбанку внесло напругу на валютному ринку України

Після рішення Окружного адміністративного суду Києва, який визнав протиправним та скасував рішення про виведення неплатоспроможного банку з ринку за участю держави на валютному ринку - стало неспокійно. Готівковий курс долара відреагував на цю новину зростанням котирувань на 10-20 копійок до 26,9-27,1 грн/долар.

 

У той же час курс долара на міжбанку показав невелике зростання на 10 копійок на відкритті торгів  26,71/26,74 до 26,84/26,89 гривень за долар за рахунок перевищення попиту над пропозицією, але пізніше активна продаж валюти продавцями знизила котирування до закриття сесії до 26,83/26,86 гривень за долар. Рішення суду не  вплинуло  на міжбанківський курс валют.

 

 НБУ спільно з Мінфіном України та керівництвом ПриватБанку вже заявили про те, що оскаржать таке рішення суду, а вчора Президент провів спеціальне засідання РНБО України з цього питання.

 

Президент України Петро Порошенко звернувся в Службу безпеки України та генерального прокурора з проханням порушити кримінальну справу за неправосудне рішення про незаконність націоналізації Приватбанку, а також до Вищої кваліфікаційної комісії суддів прискорити кваліфікаційне оцінювання, в тому числі, і в частині доброчесності, щоб перезапустити Окружний адміністративний суд Києва, і забезпечити щоб він пройшов судову реформу.

 

Судове рішення по Приватбанку носить більше політичний характер напередодні останнього дня агітації і дебатів кандидатів у Президенти України, які відбудуться сьогодні.

 

Кандидат в президенти Зеленський, який швидше за все має підтримку Коломойського-колишнього власника Приватбанку, заявив що буде відстоювати інтереси держави і народу України в цьому питанні. Саме зараз колишні власники банку ведуть близько 500 судових справ з приводу націоналізації Приватбанку в судах України та інших країн. Нагадуємо, на все майно Коломойського накладено арешт з боку українського суду, а також високого суду Лондона.

Коментарі відвідувачів (0):