НБУ вважає стан фінсектора найкращим за всі роки незалежності України
За підсумками засідання Ради з фінстабільності, Набанк повідомив, що фінансовий сектор країни знаходиться в найкращому за всі роки незалежності України стані, а наявні ризики є несуттєвими. «Вітчизняна економіка зростає швидше, ніж планувалося, а інфляція увійшла до цільового діапазону. Ситуація на міжбанківському ринку стабільна, Нацбанк викуповує надлишки валюти задля поповнення ЗВР і з початку року придбав вже 6 млрд $. Сприятлива макроекономічна ситуація, низька інфляція та зміцнення гривні сприятимуть зниженню доларизації фінансової системи», - повідомляють в НБУ.
Зафіксований спад промислового виробництва в Нацбанку пояснюють несприятливими цінами на світових товарних ринках, зокрема на металеву продукцію.
Також в ході засідання було обговорене питання відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який заборгував Мінфіну 49 млрд грн за основною часиною боргу. Рада підтримала ідею приєднання Ощадбанку до загальної системи гарантування вкладів фізосіб з середини 2020 року за планом, який буде додатково узгоджений.
У Фонді гарантування вкладів після підведення підсумків 2019 року повідомили, що ліквідація наслідків банківської кризи майже завершена, а надходження від продажу та управління активами банків-банкротів за період виведення їх з ринку склали 46 млрд грн.
На засіданні було вирішено створити міжвідомчий Комітет з фінансового розвитку для координації запровадження Стратегії розвитку фінсектору України до 2025 р, а також розширити робочу групу з врегулювання не працюючих кредитів держбанків, до якої включили представників правоохоронних органів.
З початку року державний та гарантований державою борг, номінований в гривні знизився на 8,19%, а номінований у валюті виріс на 5,75% до 82,83 млрд $. Загалом у 2020 році Нацбанк, уряд, підприємства та банки повинні виплатити за зовнішніми боргами 17,059 млрд $, з яких 13,060 млрд $ - за основним боргом та 3,999 млрд $ - відсотки.
Курс долара на міжбанку у вівторок опустився до 23,245/23,255 грн/$ під тиском надходжень валюти від охочих придбати ОВДП, яких Мінфін розмістив на 5,295 млрд грн.