Націоналізація Приватбанку піднімає курс долара

2016-12-19 15:23:01
Націоналізація Приватбанку піднімає курс долара

Понеділок стане важким днем на міжбанку для клієнтів та банків навіть не стільки через прийняте в неділю ввечері рішення про націоналізацію Приватбанку, скільки через технічне виконання цього кроку.

 

Припинення обслуговування корпоративних клієнтів, необхідне для фіксації даних перехідного балансу, вплине не лише на надходження та списання клієнтських платежів, але й на проведення купівлі/продажу валюти на міжбанку, а також проведення валютних оплат банків-кореспондентів, що працюють через Приват.  До того ж, з 19 грудня мали проводитися бюджетні платежі експортерів та імпортерів, що опосередковано вплине на поведінку валютного ринку.

 

Очікується, що міжбанк буде лихоманити, а валютні котирування матимуть значну волатильність. НБУ обіцяє робити все можливе для зменшення коливань на ринку, проте не виключає спекулятивних атак на гривню. Крім того, суперечливі інтереси найбільших учасників торгів, ще й при умові відсутності одного з них на ринку, в сукупності з бюджетними потоками наприкінці року створять загрозу значних перепадів курсу та ресурсів.

 

. Міжбанк буде надто чутливим та повністю залежним від дій крупних гравців, що залишилися на ринку. В разі ситуативного перевищення пропозицій валюти над попитом НБУ проведе аукціон для викупу надлишків валюти. В разі спекулятивних коливань курсу вище за 26,70-26,80 грн/$ регулятор може продати частину ЗВР.

 

На готівковому ринку станом на 10 ранку доларові котирування майже не змінилися.

  • Банки приймають долар по 26,10-26,90 грн та продають по 26,60-27,20 грн.
  • Обмінні пункти фінансових компаній купують долар по 26,90-27,05 грн та продають по 26,95-27,15 грн.

Настрої валютного ринку

Опитування показало, що 48% респондентів впевнені в подальшому зростанню офіційного курсу НБУ вище за 26,51 грн/$. В той же час кількість тих, хто очікує курс НБУ нижчим за 26,50 грн/$ скоротилася з 55% в п’ятницю до 52% в понеділок.

 

Погіршилися прогнози щодо міжбанківського курсу долара. Вже 62% опитаних впевнені, що курс стрибне вище за 26,51 грн/$. Кількість тих, хто очікує курс нижчим за 26,50 грн/$ скоротилася з 41% до 38%.

 

Коментарі відвідувачів (0):