Наприкінці року долар на Міжбанку стрімко зростає

2016-12-28 13:13:20
Наприкінці року долар на Міжбанку стрімко зростає

Остання середа 2016 року буде дуже активною на Міжбанку, як за кількістю операцій, так і за їх обсягом, оскільки це фактично останній робочий день на валютному ринку.

 

Очікується значна сума валюти для обов’язкового продажу, що зарахована одразу за два дні, оскільки в понеділок західні банки не працювали через Різдво. Її продаж має зміцнити гривню. З іншого боку імпортери, зокрема покупці енергоносіїв, повинні закрити свої контракти та зробити попередні оплати на наступних пів місяця, поки не завершаться новорічні свята, що збільшить попит на валюту.

 

Клієнти, що отримали відшкодування ПДВ наприкінці року, будуть розраховуватися гривною. Великі агрохолдинги та трейдерські компанії будуть продавати валюту для погашення гривневих зобов’язань. Деякі клієнти купуватимуть долари для виплати дивідендів за 2014 та 2015 роки та для розрахунків за зовнішньоекономічними угодами.

 

Обмежений час для невеликих компаній у сукупності з протиріччями великих гравців призведе до значних ситуативних перекосів між попитом та пропозиціями на Міжбанку. Можливо, що цим скористуються спекулянти та спробують «розгойдати» ринок. Імовірно, в середу тренди на Міжбанку неодноразово мінятимуть напрямок в залежності від поведінки великих гравців.

 

Нацбанк буде спостерігати за ситуацією, та буде викупати надлишки валюти або продавати її, оскільки відкладений попит може викликати зростання котирувань на початку 2017 року та незакриття деякими клієнтами зовнішньоекономічних зобов’язань поточного року.

 

Поки що характер ринку говорить на користь подальшого зростання курсу долара.

 

Очікується, що обсяг угод на Міжбанку сягне 450 млн. доларів.

 

Готівковий курс долара на ранок складав в банках: продаж 26,90-27,50 грн/$, купівля 26,40-27,05 грн/$, в обмінних пунктах продаж 27,20-27,50 грн/$, купівля 27,05-27,25 грн/$.

 

Серед опитаних респондентів 68% вважають, що валюта буде і надалі дорожчати.