Наприкінці місяця долар на міжбанку може подешевшати

2017-01-30 12:40:52
Наприкінці місяця долар на міжбанку може подешевшати

Наближення кінця місяця стане головним чинником, що впливатиме на торги в понеділок. Більшість клієнтів намагається закрити свої валютні операції за день-два до завершення звітного періоду. Тому сьогодні імовірне зростання обсягів операцій та продовження коригування курсу.

 

Оскільки міжбанк чутливий до дій найбільших гравців ринку, інтереси яких можуть бути протилежними, сьогодні виросте волатильність ринку. Обсяг операцій може сягнути 270-300 млн. доларів.


Протистояння інтересів експортерів та імпортерів викличе основні коливання курсу в період найбільшої активності торгів – з 11 до 12 години. Спекулянтам не вдасться суттєво розхитати гривню, хоча вони й намагатимуться це робити. Високі залишки на коррахунках (понад 46,3 млрд. грн на ранок понеділка) дають гравцям ринку достатній гривневий ресурс для роботи.

 

Курс долара буде падати, оскільки великі експортери металу найближчими днями активно продаватимуть валюту, щоб закрити гривневі зобов’язання за січень. З боку нафтотрейдерів попит на валюту суттєво не зміниться, що дозволить гривні ще більше укріпитися, а НБУ – поповнити ЗВР. Проте якщо ринок розвернеться і курс долара почне зростати – Нацбанк не буде продавати валюту, а запропонує ринку самостійно знайти рівновагу.

 

Готівковий ринок продовжує зменшувати котирування, хоча і тримає ціну продажу долара на рівні приблизно у 28 грн. Станом на 10:00 банки приймали долар по 27,20-27,75 грн і продавали по 27,78-28,00, а обмінні пункти купували валюту по 27,60-27,70 грн та продавали по 27,80-27,90 грн.

 

Тенденції валютного ринку

Кількість прихильників зміцнення національної валюти зростає. Більшість респондентів вважає, що офіційний курс гривні буде поступово укріплюватися. Майже 47% опитаних очікують на падіння курсу НБУ по долару нижче за 27,50 грн. Проте 53% опитаних вважають, що курс буде вищим за 27,51 грн.

Коментарі відвідувачів (0):