Напередодні виходу звіту USDA ціни на кукурудзу виросли на 4%

2021-04-09 12:03:56
Напередодні виходу звіту USDA ціни на кукурудзу виросли на 4%

Напередодні виходу квітневого звіту USDA вчора в Чикаго ціни на кукурудзу виросли на 4% на даних про збільшення виробництва етанолу та очікуваннях зниження кінцевих запасів кукурудзи в світі та США  у новому балансі.

 

Ринок підтримали чутки про наміри Китаю придбати чергову партію американської кукурудзи та дані USDA про те, що експортні продажі кукурудзи з США за тиждень склали 757 тис т, а загалом у 2020/21 МР сягнули 66,5 млн т, що перевищує прогноз експорту на поточний сезон. Фактичний експорт кукурудзи за тиждень склав 2,05 млн т, а загалом у сезоні сягнув 35,97 млн т із прогнозованих USDA 66 млн т.

 

Вчора на біржі в Чикаго травневі ф’ючерси на кукурудзу виросли на 4% до 228 $/т, а грудневі – лише на 1,8% до 194,5 $/т, що підтверджує спекулятивний попит на найближчі контракти.

 

Виробництво етанолу в США зростає другий тиждень поспіль, і минулого тижня збільшилося на 1% до 975 тис барелів/добу.

 

Напередодні виходу квітневого звіту USDA незалежні аналітики оприлюднили власні оцінки, згідно з якими кінцеві запаси кукурудзи в США у порівнянні з прогнозами березня зменшаться на 9% до 35 млн т, а в світі – на 1,1% до 284,4 млн т.

 

Погода в Бразилії сприяє розвитку посівів кукурудзи другого врожаю, тому агенція Conab збільшила прогноз виробництва кукурудзи в країні в поточному сезоні на 8,3% до 109 млн т, що на 6,2% перевищить торішній показник.

 

Аргентина продовжує збирати кукурудзу, і дані по врожайності підтверджують прогнози виробництва на рівні 45 млн т, що найближчим часом стане ведмежим чинником тиску на світові ціни.

 

В Україні на тлі низького експортного попиту закупівельні ціни на кукурудзу залишаються в порту на рівні 245-248 $/т, проте зростання цін на кукурудзу в США в разі «бичачого» звіту USDA може посилити попит на вітчизняну кукурудзу, яка поки залишається найдорожчою на ринку.

Коментарі відвідувачів (0):