Наміри Китаю знизити імпортне мито укріпили ціни на сою

2019-10-23 15:12:48
Наміри Китаю знизити імпортне мито укріпили ціни на сою

Наміри Китаю знизити імпортне мито на 10 млн т сої з США підтримали ціни та сою та призвели до стрибка цін на соєву олію.

 

Світові ціни на сою зростають через незакритий попит з боку Китаю на 7-10 млн т сої з поставкою в листопаді-січні, яку можуть поставити лише США, оскільки бразильська соя вийде на ринок пізніше. Тому уряд КНР планує надати 30% пільгу на імпортне мито для поставки 10 млн т сої з США.

 

Це підтримало ціни на сою, які падали на тлі активного збирання та гарної врожайності сої в США.

 

Найбільше подорожчала соєва олія, ціни на яку вчора виросли на 2,4% до 7-місячного максимуму 682,3 $/т, за підтримки ринку сої та на тлі збільшення споживання біопалива.

 

Котирування соєвої олії підтримало й зростання цін на пальмову олію в Малайзії, що триває вже тиждень, завдяки збільшенню прогнозів споживання в Малайзії та Індонезії з боку біопаливної галузі. Вчора ціни на пальмову олію в Малайзії виросли на 1,4% до 2317 ринггитів/т або 553,3 $/т, що є найвищим рівнем з вересня 2017 р.

 

Проте Індія після нещодавніх антиіндійських висловлювань прем’єр-міністра Малайзії може скоротити імпорт малайзійської пальмової олії, до чого вже закликала асоціація SEAI – найбільший в Індії орган в галузі рослинних олій, а деякі імпортери вже перейшли до імпорту індонезійської пальмової олії.

 

За підсумками 2018 р Індія стала 3-м за обсягом покупцем малайзійської пальмової олії, придбавши її на суму 1,63 млрд $.

 

Вартість української та російської соняшникової олії опустилася до 715-725 $/т CFR Індія в залежності від термінів та обсягів поставок внаслідок падіння попиту, обумовленого вихідними в Індії.

 

Ріпакова олія в Нідерландах подешевшала на 5-7 €/т до найнижчого з серпня рівня 780 €/т на FOB DM слідом за падінням цін на ріпак в Парижі до мінімуму 3-х місяців та на канадську канолу внаслідок гарного врожаю та зміцнення канадського долара.

 

Найближчим часом ціни на ріпак та ріпакову олію зростатимуть за підтримки ринків соєвої та пальмової олії на тлі обмеження використання пальмової олії при виробництві біодизеля в умовах дефіциту ріпаку в ЄС, який в цьому сезоні імпортує майже 5,5 млн т ріпаку.

Коментарі відвідувачів (0):