Наміри Китая скасувати імпортне мито підтримали біржові ціни на сою

2019-12-09 12:08:38
Наміри Китая скасувати імпортне мито підтримали біржові ціни на сою

Після заяви уряду Китаю про скасування найближчим часом імпортного мита на окремі американські сільгосптовари з метою зняття напруги у торговельних відносинах між країнами, січневі ф’ючерси на сою в Чикаго виросли до 328,2 $/т, а на соєвий шрот – до 330,6 $/т.

 

В Міністерстві фінансів КНР повідомили про плани скасувати імпортне мито на сою та свинину з США, але лише на підставі заявок окремих компаній.

 

Біржі відреагували на новину зростанням в сподіванні, що окрім сої та свинини мита скасують і для інших позицій, тим більше китайські урядовці не стали запевняти трейдерів у зворотному.

 

Аналітики вважають, що незабаром США та Китай оголосять дату підписання частини торговельної угоди, хоча переговори між ними ще тривають. Ходять чутки, що США шантажують Китай намірами запровадити з 15 грудня 15% імпортне мито на китайські товари на суму 156 млрд $, що підтвердила заява президента країни на самміті НАТО у Лондоні. Але експерти віднеслися до неї скептично, проаналізувавши ситуацію та побачивши ознаки послаблення напруженості у відносинах між країнами.

 

За даними оприлюдненого МСГ США звіту по експортних продажах за тиждень, який завершився 28 листопада, експорт сої в порівнянні з попереднім тижнем скоротився на 59% до 683,8 тис т, зокрема до Китаю, що є найбільшим покупцем, - до 298,6 тис т.

 

Статистичне бюро Китаю прогнозує, що виробництво сої збільшиться на 13% до 18,06 млн т, що дещо знижує імпортний попит.

Коментарі відвідувачів (0):