Найближчим часом погода сприятиме збиранню врожаю та сівбі

2019-10-18 12:21:27
Найближчим часом погода сприятиме збиранню врожаю та сівбі

Трейдери уважно спостерігають за погодними умовами у північній півкулі, де завершується збирання, та у південній, де лише розпочинають збирання пшениці та продовжують сівбу сої та кукурудзи.

 

Суха погода в кукурудзяному поясі США та Канаді в найближчі 7-14 днів дозволить активізувати збирання сої та кукурудзи, а опади в Бразилії зволожать ґрунт та прискорять сівбу сої. Тепла та суха погода в Україні та Росії прискорить збирання врожаю, хоча й погіршить стан посівів озимини. Незначні опади в Аргентині та Австралії не зможуть компенсувати завданої посухою посівам пшениці шкоди.

 

На Середньому Заході США вихідними пройдуть дощі, але в наступні 7-12 днів встановиться тепла й суха погода. Станом на 13 жовтня кукурудза зібрана лише з 22% площ, соя – з 26% в порівнянні з середнім 5-річним показником 36% та 49% відповідно.

 

На півночі кукурудзяного поясу, зокрема у штатах Північна Дакота та Монтана опади зі снігом та морозами завадять збиранню врожаю та можуть пошкодити посіви сої й призвести до втрат частини врожаю ярої пшениці, яка зібрана в цих штатах з 88% та 93% площ відповідно. Крім того, в Північній Дакоті соя зібрана на 16% площ, кукурудза – лише на 1%.

 

На Південних рівнинах посушливі умови в наступні 5-7 днів сприятимуть збиранню, але негативно вплинуть на посіви озимої пшениці.

 

Тривалі опади в Канаді суттєво затримали збирання врожаю. На 15 жовтня в Саскачевані обмолочено 69% площ в порівнянні з 88% в середньому за 5 років, зокрема ярої пшениці – 66% та каноли – 58%. Суха та тепла погода в наступні 5-7 днів дозволить прискорити збирання.

 

В Україні та Росії в найближчі 7-12 днів тепла погода без опадів дозволить завершити збирання врожаю, хоча частина посівів озимини постраждає від дефіциту вологи.

 

Опади в Бразилії зволожать ґрунт та прискорять сівбу сої, яка затримується через тривалу посуху. Наразі соєю засіяно 11% від запланованого, що на 9% поступається відповідному показнику 2018 р. та на 1% - середньому 5-річному рівню.

 

Посуха, що триває в Аргентині кілька місяців, зменшить врожай пшениці до трирічного мінімуму. Незначні опади поповнять запаси ґрунтової вологи, проте суттєво не змінять стан посівів.

 

На південному сході Австралії вихідними пройдуть дощі, але прогноз виробництва пшениці через посуху залишається на низькому рівні.

Коментарі відвідувачів (0):