Найбільший в сезоні тижневий експорт не втримав від падіння ціни на кукурудзу в США

2020-03-13 12:03:39
Найбільший в сезоні тижневий експорт не втримав від падіння ціни на кукурудзу в США

Паніка, обумовлена пандемією вірусу Covid-19, вчора призвела до чергового обвалу ринків акцій та нафти. Прийняті урядами США та країн ЄС заходи для стимуляції економіки не змогли зупинити падіння біржових котирувань.

 

Інвесторів шокувало рішення Трампа про закриття в’їзду до США з більшості країн континентальної Європи, прийняте без попередніх переговорів та консультацій з європейськими урядами. Одночасно з пасажирським сполученням Трамп планує зупинити вантажні перевезення між США та ЄС.

 

Ф’ючерси на кукурудзу вчора впали на 3% до 144,1 $/т, перетнувши черговий технічних рівень підтримки. Якщо ситуація не стабілізується, то падіння цін триватиме й надалі.

 

Ринок не підтримали дані про зростання обсягу тижневих експортних продажів на 91,3% до найбільшого в сезоні рівня 1,471 млн т (з яких 750 тис т придбала Японія), що втричі перевищило відповідний показник минулого року, тоді як експерти прогнозували їх на рівні 600-800 тис т. Фактичний експорт кукурудзи з США за тиждень склав 851,7 тис т, а з початку сезону – 15,2 млн т, що на 43% поступається темпам минулого року.

 

Південнокорейський переробник NOFI придбав з поставкою у липні партію американської кукурудзи за ціною 205 $/т C&F та південноамериканської за ціною 204 $/т C&F.

 

Подешевшання ф’ючерсів на кукурудзу тисне на експортні ціни української кукурудзи, яку наразі пропонують по 178-180 $/т FOB. Але нечисельні покупці стримують закупівлі в очікуванні подальшого падіння цін.

 

На внутрішньому ринку продавці активізували продажі кукурудзи після зростання курсу долара з 25 до 26 грн/$, внаслідок чого ціни попиту в порту виросли з 4850 до 5050 грн/т навіть попри зниження валютних цін з 166-167 до 163-164 $/т.

 

Ціни на пшеницю та кукурудзу нового врожаю будуть знижуватися й надалі під тиском збільшення прогнозів виробництва у Південній Америці, де погода сприяє формуванню рекордних врожаїв сої та кукурудзи.

 

Помірні та сильні опади, що тривають у Бразилії, поповнюють запаси вологи перед сівбою кукурудзи другого врожаю.

 

В Аргентині в районах вирощування кукурудзи також триватимуть опади, які сприятимуть наповненню зерен кукурудзи та сої.

Коментарі відвідувачів (0):