Нафта Brent перетнула позначку 53 $/барель

2016-10-11 13:06:48
Нафта Brent перетнула позначку 53 $/барель

Зранку 11 жовтня нафта марки Brent торгувалася вище рівня 53 $/барель, про що свідчать індекси біржових торгів, розміщені на веб-сайті РБК. Нагадаємо, що напередодні котирування цієї марки нафти вперше протягом останнього року перетнула позначку 53 $/барель. Є інформація, що Саудівська Аравія прогнозує зростання ціни сирої нафти до 60 $/барель. За даними проведеного агентством Bloomberg дослідження, в вересні поточного року країни ОПЕК наростили видобуток нафти до рекордного обсягу – 33,75 млн. барелів на добу.

 

Наразі країни ОПЕК не досягли згоди щодо скорочення видобутку нафти, і продовжать обговорення цього питання на зустрічі в середу 12 жовтня.

 

Міністр нафти Саудівської Аравії Халди аль-Фаліх повідомив, що в угоді про зменшення видобутку нафти можуть бути прописані спеціальні умови для певних країн, наприклад, Ірану, який не планує скорочувати виробництво після зняття санкційних обмежень, а також Лівії та Нігерії, в яких через збройні конфлікти видобуток нафти відчутно скоротився.

 

Намагання країн-експортерів нафти дійти згоди у вказаному питанні свідчить про те, що вони зацікавлені у зростанні цін на «чорне золото» до рівня 50-60 $/барель.

 

Підвищення нафтових котирувань до 60 $/барель надасть відчутного поштовху сільгоспкультурам, з яких виробляється біопаливо, наприклад, сої, кукурудзі та ріпаку. Вже спостерігається збільшення споживання кукурудзи з боку біоетанолової галузі США, що допомагає втримати ціни американської кукурудзи від падіння до рівня 120 $/тн, яке прогнозували експерти через рекордний врожай зернової.

Коментарі відвідувачів (0):