Надто висока премія за соняшникову олію зменшує попит з боку покупців

2020-05-07 12:06:48
Надто висока премія за соняшникову олію зменшує попит з боку покупців

Тенденції цін на пальмову, соєву та соняшникову олії залишаються різноспрямованими.

 

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії опускаються третю сесію поспіль і вже знизилися до 10-місячного мінімуму 1964 рінггитів/т або 449,22 $/т під тиском збільшення виробництва на тлі скорочення експорту.

 

За даними Малайзійської асоціації пальмової олії, виробництво продукту в квітні в порівнянні з попереднім місяцем виросло на 19,9%. Одночасно імпорт олії до Індії, що є найбільшим світовим покупцем, за рік знизився на 34% до 790 тис т внаслідок логістичних проблем у пунктах призначення.

 

Зниження цін на нафту та чергове напруження у відносинах між США та Китаєм тисне на ціни американської соєвої олії,які опустилися до мінімуму цього місяця 573,64 $/т.

 

Через низький попит ціни на липневі поставки аргентинської соєвої олії поступово знизилися до 560 $/т FOB Up River, навіть попри логістичні проблеми, викликані низьким рівнем води у річці Парана.  

 

Премія за соєву олію відносно пальмової виросла до 121 $/т, а за соняшникову відносно пальмової – до 250 $/т.

 

Ціни пропозицій української соняшникової олії залишаються на високому рівні 700 $/т FOB через обмежений обсяг продукції у експортерів, які через високу ціну не можуть придбати достатню кількість соняшника. Проте на котирування продовжить тиснути зниження цін на пальмову олію та песимістичні підсумки тендеру в Єгипті.

 

Єгипетський GASC вчора на тендері придбав 60 тис т соєвої олії (по 30 тис т у компаній Hakan Agro та ADM) з поставкою 10-30 липня за ціною 623,5 $/т CFR, яка на 11 $/т або 2% нижча, ніж на попередніх торгах, та відмовився від закупівлі соняшникової олії, яку пропонували на 10% дорожче, ніж ціна закупівлі на попередньому тендері березня. Соняшникову олію продавці пропонували по 745-746 $/т CFR, але GASC вирішив, що премія за неї 122 $/т в порівнянні з соєвою олією занадто висока.

Коментарі відвідувачів (0):