На тлі падіння цін на пшеницю Єгипет оголосив новий тендер

2017-11-16 12:08:50
На тлі падіння цін на пшеницю Єгипет оголосив новий тендер

В середу пшеничні ф’ючерси в США опустилися до двотижневого мінімуму під тиском падіння сусіднього ринку кукурудзи та активізацією експорту пшениці з Аргентини.

 

Попри зменшення прогнозу валового збору аргентинської пшениці до 16,5 млн т проти минулорічних 17 млн т, продажі зерна нового врожаю сягнули 4,5 млн т, що майже вдвічі перевищує показник аналогічного періоду попереднього сезону.

 

Трейдери активно продають пшеницю, оскільки не бачать в найближчій перспективі можливості скорочення обсягу пропозицій зерна на світовому ринку.

 

Тижневий експорт американської пшениці склав 301 тис т, що відповідає очікуванням експертів.

 

Грудневі ф’ючерси американської пшениці знизилися:

  • на 2,94 $/т до 154,32 $/т на м'яку пшеницю SRW в Чикаго,
  • на 3,77 $/т до 153,49 $/т на тверду пшеницю HRW в Канзас-Сіті,
  • на 1,56 $/т до 229,55 $/т на тверду яру пшеницю HRS в Міннеаполісі.

 

На тлі поновлення заборони імпорту пшениці, яка містить ріжки, державний єгипетський оператор GASC оголосив проведення сьогодні тендеру по закупівлі щонайменше 55-60 тис т м’якої борошномельної пшениці з поставкою в першій декаді січня 2018 р.

 

МСГ Єгипту заявляє, що до отримання нових вказівок від уряду буде працювати за міжнародними стандартами. Проте збільшення для експортерів ризиків відмови у прийнятті пшениці може призвести до скорочення кількості заявок та підвищення ціни відносно попередніх торгів.