На світових ринках спостерігається дефіцит рослинних олій

2016-11-29 12:34:21
На світових ринках спостерігається дефіцит рослинних олій

Світові ринки демонструють стурбованість з приводу зменшення поставок рослинних олій. Очікується, що в поточному кварталі поставки пальмової олії скоротяться на 3,1 млн. тон відносно минулорічних показників, а загальний обсяг поставок восьми основних рослинних олій – на 4,4 млн. тон.

 

Глобальний дефіцит рослинних олій призведе до скорочення їх світових запасів протягом січня-березня, а відновлення їх зростання стане можливим лише в травні-червні 2017 року.

 

Наразі внутрішні запаси пальмової олії в Малайзії знаходяться на вкрай низькому рівні, що може забезпечити лише чотири тижні споживання. В порівнянні з показниками минулих років це дуже мала кількість, особливо якщо врахувати, що протягом наступних чотирьох місяців обсяги виробництва через сезонні чинники буде скорочуватись. Частково обсяги пальмової олії будуть компенсовані Індонезією, проте дефіцит все одно буде відчуватися до березня наступного року.

 

Нестача пропозицій продовжує підтримувати зростання цін на основних ринках рослинних олій. Найактивніше росте вартість пальмової олії, подібну динаміку демонструють соєва та ріпакова олія.

В той же час соняшникова олія подешевшала як за підсумками минулого тижня, так і відносно попереднього року. Головною причиною є рекордні врожаї соняшнику в Україні та Росії. Проте, поточна цінова тенденція на ринку соняшникової олії може виявитися короткотерміновою. Незважаючи на рясні пропозиції, попит на цю олію з боку країн-імпортерів зростає. Це може знівелювати надлишок обсягів олії та скоротити дисконт між цінами соняшникової та соєвої/ріпакової олій протягом наступних 3 місяців.

 

Коментарі відвідувачів (0):