На підтримку дрібного фермерства у 2018 році виділять 1 млрд гривень

2017-12-14 12:05:27
На підтримку дрібного фермерства у 2018 році виділять 1 млрд гривень

Уряд передбачив виділення 1 млрд грн у 2018 році на створення нових та розвиток існуючих фермерських господарств в межах програми «Фінансової підтримки фермерських господарств». Про це розповів 13 грудня заступник міністра агрополітики з питань розвитку сільських територій та фермерства В. Шеремета.

 

Більша частина продукції вітчизняного агросектору реалізується завдяки малим та середнім сільгоспвиробникам, зокрема кооперативним об’єднанням та фермерським господарствам. Нова програма передбачає надання дотацій, компенсацію вартості насіння та техніки, пільгові кредити.

 

Дотації в розмірі 30 тис грн держава надаватиме фермерським господарствам, зареєстрованим після 01.01.2018, які оброблюють до 20 га площ. Підтримка сільгоспкооперативів здійснюватиметься через зменшення вартості техніки та обладнання до 70%, компенсацію суперелітного насіння вітчизняної селекції, здешевшання кредитів наданих державними банками або тими, в статутному капіталі яких державі належить 75 та більше відсотків акцій.

 

Наразі, за словами Шеремети, продовжуються консультації по розробці програм підтримки фермерських господарств та сільгоспкооперативів, а найближчим часом всі узгоджені пропозиції будуть винесені на розгляд громадськості.

Коментарі відвідувачів (0):