На біржах США спостеріється спекулятивне зростання пшеничних ф’ючерсів

2016-08-04 13:15:26
На біржах США спостеріється спекулятивне зростання пшеничних ф’ючерсів

Торги середи на всіх зернових майданчиках США завершилися дружним зростанням пшеничних котирувань. Воно носило виключно спекулятивний характер, так як гравці намагалися відіграти значне тижневе падіння. Так, м’яка пшениця в Чикаго знецінилася на 10,2 $/тн. Фундаментальні фактори, що впливають на ринок, все ще залишаються суто ведмежими.

 

Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами зафіксувала в Чикаго 3-й в історії рекорд по купівлі пшеничних контрактів некомерційними інвесторами.

 

Котирування пшениці в США по вересневим угодам виросли:

  • на м’яку SRW пшеницю в Чикаго на 3,31 $/тону до 150,74 $/тону,
  • на тверду HRW пшеницю в Канзас-Сіті на 2,11 $/тону до 151,47 $/тону,
  • на тверду яру HRS пшеницю в Мінеаполісі на 2,20 $/тону до 180,96 $/тону.

 

На французькій біржі ціна пшениці залишається стабільною.

Перевірка якості пшениці у Франції показала, що існують дві зони, в яких якісні характеристики пшениці суттєво відрізняються.

 

В пшениці з західних регіонів висока натурна вага та вміст протеїну. Її якість відповідає вимогам імпортерів, тому експорт зерна через атлантичні порти в поточному сезоні може бути не нижчим, ніж зазвичай. Пшениця в регіонах, що знаходяться біля головного експортного порту Руан, має більш неоднорідну якість.

 

Безпрецедентною називають якість пшениці з північно-східних регіонів. Вона має низьку натурну вагу та незвично високий вміст протеїну.

Така новина найближчим часом може відчутно вплинути на ціну європейської пшениці.