Мінсільгосп РФ прогнозує зниження цін в новому сезоні
Мінсільгосп РФ очікує зниження внутрішніх цін на зерно протягом наступних 3 місяців та не бачить передумов для виникнення дефіциту зерна. Вже з березня виробники активізують продажі напередодні весняної посівної кампанії.
Високі внутрішні ціни знижують конкурентоспроможність російського зерна на зовнішніх ринках, що невдовзі призведе до уповільнення експорту. Наразі Мінсільгосп проводить низку заходів, які сприятимуть зниженню внутрішніх цін на зерно.
Зокрема, запропоновано з лютого 2019 р. ввести субсидії на тарифи з перевезення зерна із Сибіру, що активізує перевезення вантажів до європейської частини країни, стабілізує ціни та забезпечить потреби борошномельних, хлібопекарних та комбікормових виробництв.
Крім того, з жовтня відновили продажі зерна з інтервенційного фонду, що забезпечить додаткові пропозиції для переробників та споживачів. Вже реалізовано 878 тис т зерна, й залишки фонду станом на 25 січня складають 2,836 млн т.
Нагадаємо, що Мінсільгосп підвищив прогноз виробництва пшениці в новому сезоні до 77-80 млн т.
Зростання експортних цін на російську пшеницю на минулому тижні уповільнилося, хоча виробники все ще притримують продажі в очікуванні зміцнення рубля та підвищення цін.
Через надто високі ціни на російську пшеницю єгипетський GASC на останньому тендері придбав французьке та румунське зерно.
Ціна на пшеницю з протеїном 12,5% на FOB-Новоросійськ наприкінці тижня складала 245 $/т франко-борт, що відповідало рівню попереднього тижня. Тоді як ціна на цю ж пшеницю в глибоководних портах виросла на 2 $/т до 249,5 $/т франко-борт.
За даними ФМС, станом на 31 січня Росія експортувала 31,4 млн т зерна, що на 4% перевищує показник відповідного періоду попереднього МР. Зокрема, експорт пшениці виріс на 13% до 26,7 млн т, ячменю – скоротився на 11% до 3,35 млн т, кукурудзи - скоротився на 50% до 1,39 млн т. В січні було експортовано 2,9 млн т зерна, з яких пшениці – 2,3 млн т.