Мінфін розробляє законопроект про відміну автоматичного відшкодування ПДВ

2016-08-22 12:53:02
Мінфін розробляє законопроект про відміну автоматичного відшкодування ПДВ

Вітчизняне Міністерство фінансів має намір відмінити автоматичне відшкодування з державного бюджету податку на додану вартість та ввести спільний реєстр заявок на відшкодування ПДВ. Така пропозиція викладена в законопроекті «Про внесення змін до чинного Податкового кодексу», що оприлюднений для подальшого обговорення на сайті міністерства.


Експерти відзначають, що відміну автоматичного відшкодування не можна вважати позитивною зміною. Проте подібна позиція демонструє, що держава визнає свою неспроможність відшкодовувати ПДВ в автоматичному режимі. До того ж діяльність системи автоматичного відшкодування не спрощує роботу платників податків, а лише викликає безлич нарікань.


Наразі існують два реєстри заяв на відшкодування з бюджету ПДВ. Проте досі законодавчо не визначена черговість задовільнення затверджених заяв на відшкодування, які внесені до автоматичного та неавтоматичного реєстрів. Таким чином, введення єдиного реєстру зробить більш прозорою діяльність підприємств, що займаються відшкодуванням ПДВ.


Законопроект передбачає лібералізацію строків реєстрації в єдиному реєстрі податкової накладної та розрахунку-коригування до неї, на підставі яких платник податків формує податковий кредит. Додатково уточнюються правила оподаткування процесу реорганізації податків на прибуток та ПДВ та пропонується запровадження податкових канікул по податку на прибуток до кінця 2021року для тих платників податку, дохід яких не перевищує 3 млн. грн на рік.

Коментарі відвідувачів (0):