Мінеральні добрива продовжать дорожчати

2017-01-31 14:10:00
Мінеральні добрива продовжать дорожчати

Наслідком введення антидемпінгового мита на російські азотні добрива стане підвищення ціни вітчизняного карбаміду, незважаючи на те, що вже з квітня він буде домінувати на внутрішньому ринку країни.

Про це повідомив директор компанії «Інфоіндустрія» Д. Гордейчук.

 

Він розповів, що «протягом першого місяця після оголошення про запровадження мита ціна карбаміду зросла більше, ніж на 10%. Наразі він коштує з доставкою до 10 тис. грн/т, тоді як ціна селітри складає 8,5 тис. грн/т.»

 

Раніше співвідношення між вартістю селітри та пшениці в Україні складало 1,5-1,6. Тепер воно зростає до рівня 1,8. Це означає, що придбати 1 т селітри аграрій зможе, реалізувавши 1,8 т пшениці 3 класу. В Європі це співвідношення знаходиться в межах 1,8-2, проте там аграрії отримують субсидії, що підвищують рентабельність бізнесу. Українські аграрії купуватимуть добрива на рівні з європейськими фермерами, в той час як на підтримку АПК держава виділила лише 4 млрд. грн.

 

Сьогодні селітру на станції продавця ще можна придбати по 7,6-7,8 тис. грн/т, а на складах її ціна становить 8,2-8,5 тис. грн/т. Протягом сезону ціна може вирости на 10-15%, можливо навіть до 30%. Головними причинами є девальвація гривні та антидемпінгові мита.

 

Шість українських азотних підприємств могли б задовольнити попит вітчизняних аграріїв. Вартість добрив складає до 15-20% від собівартості агропродукції. Зменшення ціни добрив підвищить конкурентоспроможність отриманого зерна, що забезпечить виробників додатковими коштами, а державу – валютними надходженнями, - додав Д. Гордейчук.

 

Нагадаємо, що з 28.02.17 терміном на 5 років вводять антидемпінгові мита в розмірі 4,19-31,84% на добрива російського походження для захисту внутрішнього ринка України від імпорту добрив за демпінговими цінами.

Коментарі відвідувачів (0):