Мінагропрод пропонує довести законодавство в сфері біоетанолу до європейських стандартів

2016-05-06 13:53:24
Мінагропрод пропонує довести законодавство в сфері біоетанолу до європейських стандартів

Мінагропрод України планує на законодавчому рівні закріпити норми вмісту в бензині біоетанолу, а також сприятиме розширенню сфери застосування в різних галузях промисловості етилового спирту. Про це за повідомленням прес-служби відомства від 05.05.16 оголосила заступник очільника міністерства агрополітики О. Ковалева.

 

Вона розповіла, що міністерство пропонує узгодити вітчизняне існуюче законодавство з європейськими нормами, для чого планує затвердити акцизний податок на етиловий спирт на рівні нульової ставки в тому випадку, коли він застосовується в якості сировини в процесі виробництва товарів побутової хімії, оцту, засобів технічного використання та парфюмерно-косметичних продуктів.

 

Представник міністерства повідомила, що директиви, які наразі діють в країнах ЄС, регламентують норму використання біоетанолу в бензині для автомобільного транспорту в кількості 10 %, оскільки завдяки цьому вміст СО2 в автомобільних викидах падає на 30 %, а частка аерозольних шкідливих речовин зменшується на 50 %. Якщо українська влада візьме приклад з ЄС та законодавчо регламентує обов’язковий вміст біоетанолу в паливі, то це не лише сприятливо вплине на стан екології, але й сприятиме розвитку виробництва біоетанолу в Україні. Необхідні потужності для цього в країні наявні, а аграрний сектор здатний забезпечити необхідну кількість сировини.