Мінагропрод планує заборонити купляти сільгоспземлі в Україні іноземцям та підприємствам

2017-02-06 14:33:07
Мінагропрод планує заборонити купляти сільгоспземлі в Україні іноземцям та підприємствам

В законопроекті про обіг земель сільгосппризначення мають бути прописані норми, що заборонять приймати участь в торгах юридичним особам та іноземним інвесторам, - розповів про своє бачення актуального питання міністр агропродполітики Т. Кутовий.

 

Він також повідомив, що «наразі в міністерстві проробляють ключові тезиси майбутньої земельної реформи».

  • Перше питання стосується участі в земельних торгах виключно громадян України. Доступ іноземців та юридичних осіб до торгів буде заборонений.
  • Другим аспектом є ціна земельних ділянок, яка має бути не нижчою за їх нормативно-грошову оцінку, щоб виключити скуповування землі за безцінь.
  • Третім моментом має стати гарантування державою надання малим фермерським господарствам вигідних кредитів зі ставкою не вище 7% річних в гривні. Вони також матимуть право на першочергове придбання землі для власних потреб за умови проживання або праці на цій території.

 

Нагадаємо, що парламент подовжив дію мораторію на відчуження сільгоспземель до 2018 року. А 28.10.16 закон був підписаний президентом.

 

За існуючим законодавством, строк дії мораторію автоматично буде подовжений до вступу в дію закону про обіг сільгоспземель, проект якого наразі розробляє міністерство агрополітики у співпраці з іншими відомствами.

 

Експерти та суспільство розійшлись в думках щодо необхідності відміни мораторію на продаж землі. Одні вважають, що це створить тіньовий ринок землі, інші впевнені, що землю скуплять іноземні власники, а селяни залишаться ні з чим.

Коментарі відвідувачів (0):