Малайзія та Індонезія намагаються зберегти попит на пальмову олію

2019-11-04 12:04:14
Малайзія та Індонезія намагаються зберегти попит на пальмову олію

Постачальниками 90% пальмової олії на світовому ринку є Малайзія та Індонезія, економіки яких суттєво постраждають від скорочення виробництва даної продукції, обумовленого зниженням попиту на неї з боку ЄС внаслідок відмови від використання пальмової олії при виробництві біодизеля. Тому Малайзія та Індонезія задля збільшення внутрішнього споживання підвищили обсяг обов’язкового використання біопалива.

 

Після збільшення норми використання біопалива та скорочення виробництва ціни на пальмову олію на біржі в Малайзії за два тижні виросли на 7,37% до 591,78 $/т, хоча минулого тижня вони сягали 600 $/т.

 

Голова уряду Малайзії Махатхір Мохамад заявив на саміті країн АСЕАН, що у відповідь на відмову ЄС від закупівлі малайзійської пальмової олії його країна зупинить імпорт європейських літаків, та почне купувати їх у Росії. Він заявив про необхідність визначення спільної твердої позиції з питань, що стосуються економічних та інших інтересів блоку країн АСЕАН.

 

За оцінками Асоціації виробників біопалива Індонезії (APROBI), країна у 2020 р. збільшить обсяг споживання біодизеля до 9,5 млн кілолітрів завдяки підвищенню обов’язкової частки біодизеля у моторному паливі з 20% до 30%. Експерти асоціації вважають, що споживання біопалива за рік може вирости на 16%, враховуючи 6,2 млн кілолітрів, які споживаються в країні, та 2 млн кілолітрів, що експортуються.

Коментарі відвідувачів (0):